Mírame y dispara

Mírame y dispara
new adult
hiszpański
Taczka

Kathia Carusso, una joven adolescente de la alta aristocracia italiana, regresa a Roma tras pasar muchos años en un internado. Allí se reencuentra con Cristianno Gabbana, un conocido de la familia con quien nunca ha tenido muy buena relación. Cristianno es terriblemente atractivo, impulsivo, y no parece tener más preocupaciones que las peleas con otras bandas y el flirteo con chicas de piernas largas. Al empezar el curso, Kathia y Cristianno verán que comparten no solo la misma clase sino también el mismo grupo de amigos. Lo que empezará como odio irá desembocando en una tensión cada vez más fuerte... Y, cuando finalmente ambos se atrevan a aceptar sus verdaderos sentimientos, deberán sortear obstáculos que nunca habrían imaginado...

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/13638268-m-rame-y-dispara

AngelFire | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

Ciekawa historia o miłości,nienawiści,tajemnicach i włoskiej mafii.Podobały mi się postacie,które połączyło niezwykłe uczucie,ale rozdzieliły rodziny.Autorka gładko przeprowadziła czytelników przez tą historię.Była ona też pełna akcji,więc nie można powiedzieć,że było nudno.Ogólnie bardzo mi się podobało i mam zamiar kontynuować tą serię,bo czuję niedosyt i pragnę więcej.

książek: 2069
bookish | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

jakoś nie do końca przekonała mnie ta książka. na początku strasznie nudna, bo tylko czytamy o potyczkach głównych bohaterach, o szkole itd. później w drugiej części, kiedy jednak główni bohaterowie jednak się w sobie zakochują wychodzi cały wątek o mafii, nawet ciekawy jednak też nie do końca przekonuje. naprawdę nie wiem czy sięgnę po kolejną część.

Dzika_Róża | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015

Kathia Carusso to młoda nastolatka arystokratycznego włoskiego pochodzenia. Po wielu latach przebywania na stażu wraca do Rzymu, nie rozumiejąc właściwie, dlaczego rodzina pragnie jej powrotu. Tam spotyka Cristianna Gabbanę, znajomego rodziny, z którym nigdy nie utrzymywała dobrych relacji.

Cristianno jest niezwykle atrakcyjny, impulsywny i wydaje się, że nie ma innych zmartwień jak bójki oraz flirtowanie z dziewczynami o długich nogach. Wraz z początkiem szkoły, Kathia i Cristianno zauważają, że dzielą nie tylko tę samą klasę, ale również krąg przyjaciół.

To, co zacznie się od nienawiści, przemieni się w coraz silniejsze napięcie pełne bezczelnych prowokacji i ekstremalnych wydarzeń. A kiedy ostatecznie oboje zdobędą się na odwagę, by zaakceptować swoje prawdziwe uczucia, będą musieli pokonać przeszkody, jakich nigdy sobie nie wyobrażali…

Serio najlepsza powieść odkąd przeczytałam Ojca chrzesnego o mafi. Chciałabym miec jej papierowe wydanie

Kasiar | 2016-06-08

Kathia i Cristianno. Dwójka młodych ludzi z rodzin które ze sobą konkurują.
Ona ucząca się w Austrii córka jednego z najbogatszych ludzi we Włoszech wraca w trybie pilnym z Wiednia do do domu (ze szkoły), na żądanie jej ojca. On - Christianno jest przyszłym dziedzicem pątegi Gabbana.

Obie rodziny są zaplątane w mafie i choć dziewczyna na początku nie zdaje sobie z tego sprawy, to w końcu zostaje świadkiem strzelaniny, i zaczyna rozumieć powagę sytuacji. Ona sama ma zostać zooną Valentino, który został wyznaczony na jej męża przez matkę i ojca.
Rodzinny Gabbana i Carusso mają ze sobą na pieńku, walczą o coś co zdecyduje o kontrolowaniu przez nich nie tylko Włoch ale i całej Europy jak nie świata. Nie mogę powiedzieć o co chodzi ale to potężna sprawa.

Kathia nie powinna zakochać się w Cristianno - podobnie jak on w niej. Jednak serce nie sługa.

Książka jest pierwszą częścią z cyklu.

Na początku dłużyła mi się, ale jak zaczęła się prawdziwa akcja, to nie mogłam się oderwać od...

Luna16 | 2017-03-27
Przeczytana: 27 lutego 2017