Etyka słowiańska

wydano nakładem autora
2010-01-01
2010-01-01
Filozofia etyka słowiańska

Wiele sobie po tej książce obiecywałem. Choć zgadzam się z poglądami autora, jego przemyślenia podane są w jakiejś niestrawnej, megalomańskiej formie. Ale tym, co przede wszystkim jest w tej książce odpychające, jest jej fatalny styl, brak interpunkcji, korektor tej książki z pewnością nie miał w rękach. Panie Autorze, jeśli tak, to chociaż samemu należało przeczytać swój tekst przed publikacją. Bałagan gramatyczny jest nie do opisania. Ta kultura polska, którą tak Pan hołubi, Panie Autorze, a konkretnie w tym przypadku język polski, płacze i zgrzyta zębami nad Pańską książką. Wstyd.

Dzięki obecnej sytuacji związanej z panującym wirusem, nie mam ani sił ani czasu na czytanie książek.. Niestety wykonywany zawód nie daje mi chwili wytchnienia i zwyczajnie opuściłam się w czytaniu... Korzystając z upragnionego dnia wolnego pochłonęłam książkę o której aż prosi się napisać słów kilka.

Książką tą jest "Etyka słowiańska" Rafała Merskiego. Książka krótka, jednak na tyle zwięzła i rzeczowa by pomieścić w sobie wszystkie zasady prawdziwych rodzimowierców. Tym właśnie jest. Jest drogowskazem. Jest pewnego rodzaju instrukcją postępowania w obecnych czasach by obudzić w sobie i w naszym społeczeństwie ducha naszych przodków.

Czytając tę książkę, co chwila przechwycałam cytaty, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Nie jest to jednak możliwe gdyż wypadałoby przepisać tu cała książkę..

Pozycja ta zawiera wiele krótkich rozdziałów. Porusza takie zagadnienia jak wiara, wolność czy patriotyzm. Swoją drogą cała jest przesiąknięta patriotycznymi, nawołującymi do zmian słowami. Autor omawia też rolę mężczyzny-wojownika-łowcy i kobiety-matki-bogini. Opowiada o naszym narodzie, o wartościach jakie kiedyś kierowały naszymi przodkami. Oj oby wartości te powróciły..

Jedyną rzeczą do jakiej mogę się przyczepić są literówki. Całkiem ich sporo, jednak treść całości rekompensuje te niedogodności.. książkę polecam każdemu Polakowi. By na nowo zagościł w nas duch naszych przodków, byśmy czerpali z życia to co najlepsze nie dając się przy tym temu dziwnemu światu w jakim przyszło nam żyć. Pozdrawiam życząc wszystkim spokoju i zdrowia.

Książką tą jest "Etyka słowiańska" Rafała Merskiego. Książka krótka,...

Oto drogowskaz dla każdego rodzimowiercy i przestroga dla każdego zaprzańca. W sławskich wartościach wszyscy możemy odnaleźć choć okruchy naszego życia oraz poszerzyć własne ścieżki istnienia, co wspaniałe podkreślił autor.
Sława Wojownikom, Bohaterom, Twórcom i Mędrcom Słowiańszczyzny! Chwała i cześć Słowiankom: Kobietom-Boginiom! Niech żyje Wielka Sławia!
Gdyby chociaż cząstka nas stałaby się młotem przebudzeniowym i wyniosłaby nas samych, a być może i innych z letargu bezwartościowej egzystencji i jałowej wegetacji... Dla takich mądrych życiowo książek chce się żyć. Polecam wszystkim chcącym uwolnić umysł obciążony fałszywą kulturą sączącą się z beznadziei obecnej rzeczywistości.

Gdyby chociaż...

Książka przedstawiającą zbiór zasad, wedle których powinni postępować rodzimowiercy - wyznawcy mitologii słowiańskiej.

Książka opisuje w jaki sposób powinien odnosić się słowiański rodzimowierca do kultury i tradycji oraz w jaki sposób postępować

• Filozofia, etyka
  • Religia i kultura
  • 🌛 Wierzenia, legendy, podania, baśnie
  • Niekoniecznie chcę przeczytać
  • 💡 Filozofia
  • Nie posiadam

Dodaj cytat z książki Etyka słowiańska