W kręgu arcydzieł. Zbiory sztuki w Polsce

Wydawnictwo: Arkady
sztuka

Wspaniały album poświęcony najcenniejszym dziełom malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego w Polsce. Autorzy książki, Witold Dobrowolski, Michał Janocha, Kazimierz Kuczman, Anna Lewicka-Morawska, Ewa Manikowska, Joanna Sosnowska i Jerzy Żmudziński, prezentują polskie zasoby artystyczne, pokazując dzieła w kontekście warunków ich powstawania, a także, jeśli to możliwe, miejsc, w których się pierwotnie znajdowały. W książce wiele uwagi poświęcono historii polskich zbiorów i kolekcji oraz mecenatowi artystycznemu. Album z pewnością zainteresuje każdego, kto chce poznać nasze artystyczne dziedzictwo i zrozumieć jego kulturotwórczą wartość.

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl