Herobrine rises: A Minecraft Adventure
Minecraft, gry, przygoda, dla dzieci
Piotr

Josh i Andre, dziesięcioletni bracia bliźniacy, używają należącego do ich ojca sprzętu z laboratorium wirtualnej rzeczywistości. Grają w Minecraft tak, jakby rzeczywiście znajdowali się w trójwymiarowym świecie brył. Maszyna jest prototypem, w danym momencie może się nią posługiwać wyłącznie jedna osoba. Tata chłopców pracuje w laboratorium rządowym. Dzieci, mając dostęp do znajdującego się tam superkomputera, włamują się do chronionego hasłem serwera. Tego samego, który został osobiście stworzony przez Notcha i zawiera ponoć jedyną wersję Minecrafta z Herobrinem aktywnie działającym w programie. Odkrywają tam coś, czego się nikt nie spodziewał…

źródło opisu: Wydawnictwo Arkady, 2014

źródło okładki: Empik

Magdalena | 2015-12-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Co prawda zaczęłam czytać od tomu 4, a nie 1, bo nie miałam pojęcia, że ważna jest kolejność, ale i tak tom 1 bardzo mnie zaciekawił i jest zaskakujący. Aż nie mogę się doczekać, co będzie w kolejnych częściach.
Dlaczego zainteresowałam się serią Minecraft? Bo moi siostrzeńcy w to grają i muszę przyznać, że choć gra mnie niezbyt urzekła to seria książek za to zmusza do czytania i nie odrywania się od tego.
Polecam!

Rusek | 2018-03-02
Przeczytana: 02 marca 2018

"Herobrine powstaje" jest książką, za którą oddałbym wiele będąc młodym człowiekiem grając jeszcze w betę/alfę Minecraft'a. Aktualnie mając ponad 20 lat nie robi na mnie olbrzymiego wrażenia - traktuję ją jako książkę na najmłodszych. Dlatego też polecam ją jako prezent dla dziecka, które gra w Minecraft'a.

Książka składa się z 22 rozdziałów, więc młodszy czytelnik nie pogubi się w czytaniu - co chwilę widzi nowy rozdział i może łatwo podzielić to ile jeszcze przeczyta. Stron jest nieco ponad 80 z dość dużymi literami. Osobiście przeczytałem książkę w 1-2h(przy kolejnych częściach użyję stopera ;) ) Język jest typowy i zrozumiały dla każdego gracza. Pojawiają się słowa typu "mob", których osoby nie będące graczami mogą nie rozumieć(choć jest ich tylko garść).
Olbrzymim plusem jest znajomość świata gry przez autora. Rozumie on wartość diamentowego miecza, zna umiejętności endermana (teleportacja) i właściwości płyt naciskowych czy TNT.
Dziwię się, że rozpisuje się przy tej książce...

sf12 | 2014-12-26

Chudziutka, pisana na kasę książka na poziomie podstawówki. Olbrzymia czcionka, żałosne dialogi i historia pełna dziur- tak można podsumować ten marny kasiasty twór. Ciekawe czy troll, który wymyslił legendę o Herobrine widzi co się teraz wyprawia...

Kosz_z_Książkami | 2015-05-30

Zapraszamy na wspólną przygodę z książkami ze świata gry Minecraft, zaczynamy od dziewięcio-tomowej serii "Przygody w świecie Minecrafta". "Herobrine powstaje" to jej pierwszy tom.

Josh i Andre, głowni bohaterowie książki, są fanami gry Minecraft, w dodatku ich ojciec pracuje w rządowym laboratorium, w którym znajduje się prototyp komputera i kabiny umożliwiającej przeniesienie się bezpośrednio do świata gry za sprawą symulacji wirtualnej rzeczywistości. Brzmi wspaniale, czyż nie? Chłopcy również tak uważają, do momentu aż jeden z nich nie zostaje uwięziony w świecie swojej ulubionej gry. Wszystko za sprawą tytułowego Herobrine - zdawałoby się fikcyjnej postaci z legend rozpowiadanych przez innych graczy.

Przyznam, że zaczynając lekturę czułam się nieco zagubiona. Nie jestem fanką gry, owszem grałam w nią, ale raczej krótko, chcąc jedynie sprawdzić, co zawiera w sobie takiego, iż zyskała grono wielbicieli na całym świecie. O ile podstawowe nazwy i przedmioty z gry były mi znane,...

otoja | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Niewielka książeczka dla dzieci - miłośników gry Minecraft. Dla osób nie grających pewnie będzie niezrozumiała.
Jest to pierwsza część serii. Posiada wszystko, co młodemu czytelnikowi potrzebne do szczęścia - dziecięcych bohaterów, przygodę, niebezpieczeństwo, troszkę horroru, a przede wszystkim świat komputerów, rzeczywistość równoległą. Akcja rozgrywa się bowiem zarówno w realu, jak i na serwerze stworzonym do gry. Łatwo na niego wejść, ale z drogą powrotną jest duży problem, zwłaszcza że postaci z gry okazują się bardzo przebiegłe.
Nie jest to pewnie literatura najwyższych lotów. Do tzw. literatury wielkiej (cokolwiek to znaczy) jej daleko, ale jeśli ma pomóc w rozczytaniu nieprzekonanych do książek, to wystarczy.
Razi mnie tylko słaba strona językowa, szczególnie błędy gramatyczne i interpunkcyjne. Bałaganiarstwo redaktorów i korektorów, zwłaszcza w przypadku książek dla najmłodszych, nie powinno mieć miejsca.

Marcel | 2014-11-05

super minecraft herobrine powstaje

Daniel | 2016-06-23
Przeczytana: 12 lutego 2016

Książkę czytał mój syn i bardzo mu się podobała. Jest fanem gry Minecraft i pewnie z tego powodu jest trochę zafiksowany na punkcie serii książek S.D. Stuarta.

Kacper | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016