Reinkarnacja

Ursula Fassbender Wydawnictwo: Astrum literatura piękna
Astrum
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Das kleine Sternzeichenbuch. Fische Ursula Fassbender, Peter Ripota
Das kleine Ste... Ursula Fassbender, ...

Książkę przeczytałem w ciągu jednej nocy. Jest to pasjonująca lektura na pograniczu religioznawstwa, psychologii (między innymi odwołania do Junga),medycyny i tanatologii (nauki o śmierci).

Wprawdzie żyjemy w XXI wieku, jednak nadal śmierć jest tym, czego się boimy. Autorka napisała klarowną książkę, powołując się między innymi na Egipską Księgę Zmarłych, na doświadczenia wielu ludzi z wielu kręgów kulturowych.

Autorka przystępnie prowadzi swój wywód. Książkę znalazłem w swojej biblioteczce, zagrzebaną gdzieś w szpargałach. Książkę niezwykle szybko się czyta, jak wspomniałem jest to lektura na jedną noc.

My, ludzie XXI wieku, otoczeni przez niesamowitą technologię, wciąż jednak boimy się śmierci.
Ale przeżywamy także deja-vi , jadąc do obcego miasta nagle odkrywamy, że czujemy się w nim jak ryba w wodzie.

Książkę szybko i przyjemnie się czyta, Autorka zna się na rzeczy. Przywołuje na temat reinkarnacji bardzo wiele przykładów, zwłaszcza tych z obszaru psychologii, w tym ulubionego przeze mnie Junga.

Zachęcam do lektury :)

Szczerze powiedziawszy książka ta mnie rozczarowała. Temat reinkarnacji wcześniej był dla mnie bardzo intrygujący, a po przeczytaniu tej książki stał się mdły. Wnioskuję z niej jedynie to ,że reinkarnacja to totalna bzdura.

Książkę szybko i przyjemnie się czyta, tym bardziej że znajdziemy w niej intrygujące "z życia wzięte" przykłady opisujące reinkarnację i historię ludzi którzy doświadczyli za pomocą terapii swoich poprzednich wcieleń. Pewne historię tu zawarte są naprawdę ujmujące.

• POSIADAM
  • -K: Reinkarnacja itp.