Czy wiesz... Jaki to kwiat?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czy wiesz…". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
rośliny Polski
flora i fauna

W naturze kwitnie mnóstwo roślin. Jedne przyciągają nasz wzrok już z daleka, nad innymi trzeba się pochylić, by dostrzec ich niezwykłą urodę. Nie musisz być specjalistą botanikiem, by umieć je rozpoznać. Dzięki temu atlasowi szybko i bezbłędnie nazwiesz dzikie kwiaty. W atlasie znajdziesz 200 najbardziej popularnych i najciekawszych gatunków roślin spotykanych w Polsce, na łąkach, w lasach i...

W atlasie znajdziesz 200 najbardziej popularnych i najciekawszych gatunków roślin spotykanych w Polsce, na łąkach, w lasach i nad wodą.

- Spotkane na wyprawie przyrodniczej rośliny bez wysiłku porównasz z efektownymi i wyrazistymi fotografiami kwiatów.
- Z opisu dowiesz się o innych cechach botanicznych rośliny, jej biologii, rozmieszczeniu w Polsce i znaczeniu dla człowieka.
- Dzięki piktogramom już na pierwszy rzut oka dowiesz się, czy masz do czynienia z rośliną chronioną, a może trującą, leczniczą albo przybyłą do nas z odległych rejonów świata.

Ekstra: klucz do oznaczania dzikich roślin

źródło opisu: Multico Oficyna Wydawnicza, 2010

źródło okładki: http://www.multicobooks.pl

Rege | 2019-09-18

Jestem maniaczką takich pozycji.
W tej jest dla mnie za mało roślin.
Bardzo wyraźne fotografie.

książek: 1952
Agnieszek | 2014-03-18
Przeczytana: 17 marca 2014

Kolejny leksykon - niewielki rozmiarowo, w sam raz do plecaka pakowanego na majówkę.
Każda strona zawiera informacje o jednej dzikiej roślinie: opis, miejsce występowania, czas kwitnienia, dane o podleganiu ochronie, właściwościach leczniczych czy trujących. Wszystkie są zilustrowane. Słowem to wszystko, co laikowi przydać się może na łące, polanie czy nad stawem. Bogactwo piktogramów i klucz do oznaczania gatunków oraz nieprzegadany wstęp stanowią dodatkowy atut pozycji.

Czas myśleć o wyprawach w plener, by tropić opisane tu kwiaty: nieraz tak niepozorne!