Odnaleźć przebaczenie. Perspektywy duchowe

Wydawnictwo: Homo Dei
Finding Forgiveness. Personal and Spiritual Perspectives
religia
Faraon

Wielu ludzi, którzy doznali zranienia lub których zaufanie i pewność siebie zostały zniszczone, uważa trwanie w urazie za jedyną postawę umożliwiającą im dalsze życie. Wielu też uważa, że przebaczając krzywdę, w jakiś sposób zaakceptowaliby ją lub pomniejszyli jej znaczenie, lub zwolnili winowajcę z wszelkiej odpowiedzialności. Nawet osoby, po których nigdy byśmy się tego nie spodziewali, przejawiają nieraz zadziwiającą niezdolność lub niechęć do przebaczenia.

Jim McManus i Stephanie Thornton przyglądają się najróżniejszym aspektom tej postawy nieprzebaczania: jej przyczynom, symptomom i skutkom. Następnie, opierając się na świadectwach osób zmagających się z przebaczeniem oraz na słowach i przykładzie Jezusa, ukazują prawdziwie uzdrawiającą moc przebaczenia i podpowiadają czytelnikom, jak ją odnaleźć.

Książka ta jest użyteczna dla wszystkich, którzy musza się zmierzyć z przebaczeniem we własnym życiu, a także dla tych, którzy starają się pomóc innym uwierzyć, że przebaczenie jest możliwe.

źródło opisu: Wydawnictwo Homo Dei 2009

źródło okładki: http://www.homodei.com.pl/