Maluszek patrzy. Kształty.

Wydawnictwo: Galaktyka
kp0018

Książeczki zawierające treści dopasowane do możliwości poznawczych maluszków pomagają nie tylko stymulować ich wzrok, ale także koordynację wzrokowo-ruchową i kreatywność. Dostarczenie dziecku przedmiotów dostosowanych do wrażliwych oczu noworodka pozwala w sposób prawidłowy rozwinąć i wzbogacić jego dojrzałość wzrokową. Proste kształty, wzory, formy, wyraźne kontury i właściwa kolorystyka...

Dostarczenie dziecku przedmiotów dostosowanych do wrażliwych oczu noworodka pozwala w sposób prawidłowy rozwinąć i wzbogacić jego dojrzałość wzrokową. Proste kształty, wzory, formy, wyraźne kontury i właściwa kolorystyka najlepiej stymulują rozwój psychiczny dziecka, począwszy od umiejętności poznawczych, a skończywszy na tych społeczno-emocjonalnych.

Marta Pałuba, psycholog dziecięcy, współzałożycielka pracowni psychologicznej Nintu, wykładowca w WSP w Warszawie, ekspert w programach telewizyjnych

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,567,2.html

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Maluszek patrzy owszem, ale głównie żuje, mamla i ślini. Kiedy ja trzymam książeczkę koniecznie chce wepchać ją do buzi, wyrywa ją więc z ręki. Kiedy ma ją w rękach to lubi przytrzasnąć sobie palce i język między kartkami. Taki to paradoks. Ogląda więc głównie okładkę. Ale to nic i tak to lubi, często zamiast po zabawkę sięga właśnie po książeczkę i kombinuje co by tu z niej dało się jeszcze wycisnąć.

książek: 1923
kp0018 | 2013-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

„Maluszek patrzy. Kształty” to książeczka przeznaczona dla dzieci najmłodszych, bo w wieku 3-6 miesięcy. Niewątpliwym atutem tych książeczek są zaokrąglone brzegi, które są bezpieczne dla naszych dzieci, jak również twarde strony, które trudno rozpuścić w buzi (wiadomo, że dzieci w tym wieku gryzą wszystko).
Jeśli chodzi o zawartość tej małej książeczki, to jest ona tym, co najlepsze dla rozwoju małego dziecka. Wyraźnie zarysowane kształty, kontury, wzory o prostych formach i wyrazistych kolorach stymulują najmniej rozwinięty zmysł dziecka, czyli wzrok. Kontrastowe kolory przyciągają uwagę dziecka, rozwijają i wzmacniają wzrok, jak również zaspokajają potrzebę poznawania świata.
Moja 4-miesięczna córka była zachwycona, gdy po raz pierwszy pokazałam jej książeczkę. A to najlepsza opinia jaką można uzyskać od tak małego dziecka. Polecam wszystkim świeżo upieczonym rodzicom, jak i osobom, które szukają prezentu dla małego dziecka. Naprawdę warto mieć w swojej biblioteczce książeczki...