Maluszek patrzy. Kształty.

Okładka książki Maluszek patrzy. Kształty. Chez Picthall
Okładka książki Maluszek patrzy. Kształty.
Chez Picthall Wydawnictwo: Galaktyka literatura dziecięca
8 str. 8 min.
literatura dziecięca
Galaktyka
2013-02-11
2013-02-11
8 min.

Książeczki kontrastowe "Maluszek patrzy" wydawnictwa Galaktyka to moje ulubione publikacje tego typu. Książeczki zawierają ilustracje oparte na powtarzalnych elementach (kołach, kwadratach, kwiatkach, prostych symbolach) są w jakiś sposób interesujące. Niektóre z nich przyciągały wzrok mojego niemowlaka naprawdę na długo, a i ja z przyjemnością patrzyłam na ilustracje i nie nudziłam się tak szybko, jak przy kontrastówkach, które zawierają tylko czarnobiały przedmiot. Na pewno poleciłabym je innym rodzicom.

Maluszek patrzy owszem, ale głównie żuje, mamla i ślini. Kiedy ja trzymam książeczkę koniecznie chce wepchać ją do buzi, wyrywa ją więc z ręki. Kiedy ma ją w rękach to lubi przytrzasnąć sobie palce i język między kartkami. Taki to paradoks. Ogląda więc głównie okładkę. Ale to nic i tak to lubi, często zamiast po zabawkę sięga właśnie po książeczkę i kombinuje co by tu z niej dało się jeszcze wycisnąć.

„Maluszek patrzy. Kształty” to książeczka przeznaczona dla dzieci najmłodszych, bo w wieku 3-6 miesięcy. Niewątpliwym atutem tych książeczek są zaokrąglone brzegi, które są bezpieczne dla naszych dzieci, jak również twarde strony, które trudno rozpuścić w buzi (wiadomo, że dzieci w tym wieku gryzą wszystko).
Jeśli chodzi o zawartość tej małej książeczki, to jest ona tym, co najlepsze dla rozwoju małego dziecka. Wyraźnie zarysowane kształty, kontury, wzory o prostych formach i wyrazistych kolorach stymulują najmniej rozwinięty zmysł dziecka, czyli wzrok. Kontrastowe kolory przyciągają uwagę dziecka, rozwijają i wzmacniają wzrok, jak również zaspokajają potrzebę poznawania świata.
Moja 4-miesięczna córka była zachwycona, gdy po raz pierwszy pokazałam jej książeczkę. A to najlepsza opinia jaką można uzyskać od tak małego dziecka. Polecam wszystkim świeżo upieczonym rodzicom, jak i osobom, które szukają prezentu dla małego dziecka. Naprawdę warto mieć w swojej biblioteczce książeczki z tej serii. To idealna pierwsza książeczka dla naszego maluszka.

Jeśli chodzi o zawartość tej małej książeczki, to jest ona tym, co...

• Czytam z dzieckiem
  • Poniżej 6 miesięcy
  • 2016
  • Dziecko
  • Książki Janki

Dodaj cytat z książki Maluszek patrzy. Kształty.