Stało się Słowo

Wydawnictwo: W drodze
religia

Czy Bóg mówi do nas w świecie, w którym zło zwycięża i nic już nie ma sensu? Ani praca, ani rodzina, ani miłość? Skoro Bóg przedstawia nam się imieniem „Jestem”, mamy ochotę Mu powiedzieć: „udowodnij”.

Imię „Jestem” oznacza obietnicę. A obietnica to słowo kluczowe dla wiary.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/

trojkowicz | 2018-11-12

Książeczka króciutka ale treściwa.
Autor - biskup kościoła katolickiego - pisze tak :
"Wrogami Słowa mogą być Annasz i Kajfasz, czyli liderzy religijni. Nieraz gorszymy się kościołem i postępowaniem tych, którzy w nim przewodzą.
Jak radzicie sobie ze świadomością, że kościół okazuje się wspólnotą grzeszników ?"
Ja, przyznaję radzę sobie z tym słabo i cieszę się że autor "chce podjąć pokutę za tych, którzy popełnili tak straszne grzechy."
Jednak ten temat to tylko 1 kazanie. A jest ich siedem. Polecam.

Damian Marek | 2018-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Pasterz Kościoła Grzegorz Ryś głosi z mocą; jest prawdziwy w tym co głosi i jest tak, jak głosi. Kilka cytatów z książki, które mnie mocno poruszyły:

"Prawdy o śmierci, która każdemu z nas zagraża, nie można wypowiedzieć spokojnie. Ale mają odwagę to uczynić jedynie ci, którzy przyjęli Jezusa Chrystusa. Tacy jak Piotr, który w dzień pięćdziesiątnicy stanął przed ludźmi i powiedział: "zabiliście Chrystusa". Ja wam też to powiem: zabiliście Chrystusa i wtedy zabiliście także siebie. Prawda o grzechu polega na tym, że on jest śmiercią. Jeśli człowiek zabije swojego Boga, to dopuszcza się aktu samobójczego. Bez Tego, który jest dla nas dawcą życia, nie istniejemy".

"Jeśli uwierzycie, że Ja jestem, wasz grzech was nie zabije, będziecie mieli w sobie życie".

"Po to jestem w twoim życiu, żebyś ze mną powstał z martwych".

"Łotr był pierwszym człowiekiem, który rozpoznał "Ja Jestem" w ukrzyżowanym Chrystusie. I dlatego grzech go nie zabił".

"Bóg, który ma na imię "Ja...

Mateusz | 2015-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Dobra książka,do przemyślenia.

Krzysztof Kaźmierczyk | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Po prostu o życiu

Wojtek R | 2014-04-25
Przeczytana: 31 marca 2014

Krótki zapis treściwych rekolekcji. Dobitnie o tym jak jest i jak powinno być z "wierzeniem" katolika. A to wszystko w oparciu na Słowie Pisma.