Obrazowanie biomedyczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akademicka Oficyna Wydawnicza Exit
838767463X
technika
xxmagdaxx

Tom OBRAZOWANIE BIOMEDYCZNE, będący jednym z 9-tomowej monografii "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000", zawiera 22 rozdziały opracowane przez 46 autorów, specjalistów w dziedzinie komputerowych metod analizy i przetwarzania obrazów. Rozdziały te dotyczą zarówno podstaw teoretycznych, jak i różnorodnych aspektów praktycznych przetwarzania obrazów biomedycznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb współczesnej medycznej diagnostyki obrazowej oraz badań naukowych w dziedzinie medycyny lub biologii opartych na analizie danych obrazowych. W monografii uwzględniono m.in. takie nowe kierunki obrazowań jak tomografia termiczna lub impedancyjna, analiza obrazów uzyskiwanych metodami jądrowego rezonansu magnetycznego, integracja multimodalnych danych obrazowych, bezinwazyjne badanie kinetyki skurczów serca, mikroskopowe badania preparatów histologicznych i cytologicznych, wyszukiwanie obrazów z baz danych obrazowych na podstawie opisu ich treści. Wiele z tych opracowań oparto na oryginalnych wynikach badań prowadzonych w krajowych ośrodkach naukowych, referowanych wcześniej na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Tom powstał dzięki współdziałaniu pracowników wielu środowisk naukowych, pod patronatem naukowym Komitetu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN i przy współdziałaniu Towarzystwa Przetwarzania Obrazów.

źródło opisu: http://www.exit.pl/tom8.htm

źródło okładki: http://www.exit.pl/images/t8.jpg