Systemy komputerowe i teleinformatyczne w służbie zdrowia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna 2000". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akademicka Oficyna Wydawnicza Exit
technika
xxmagdaxx

Tom SYSTEMY KOMPUTEROWE I TELEINFORMATYCZNE W SŁUŻBIE ZDROWIA prezentuje 31 prac 48 autorów dotyczących aktualnych problemów komputeryzacji medycyny w szerokim zakresie z uwzględnieniem wykorzystania Internetu. Przedstawione wyniki badań naukowych oraz praktycznych wdrożeń odnoszą się głównie do diagnostyki, terapii, edukacji medycznej oraz administracji szpitalnej. Poświęcono w pracy wiele uwagi wykorzystaniu multimediów i wirtualnej rzeczywistości oraz odpowiednich narzędzi i metod w tworzeniu systemów medycznych. Uwzględniono również problemy standaryzacji zapisu i przesyłania danych medycznych. Ostatni rozdział monografii jest poświęcony współczesnym trendom w informatyce medycznej. Tom został przygotowany przy współpracy Polskiego Towarzystwa Informatyki Medycznej, przy czym uwzględniono w nim najnowsze prace prezentowane na seminariach i konferencjach organizowanych przez Towarzystwo.

źródło opisu: http://www.exit.pl/tom7.htm

źródło okładki: http://www.exit.pl/images/t7.jpg