Wybrzeże Bułgarii. W krainie złotych piasków. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 3

Wydawnictwo: Septem
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Wybrzeże Morza Czarnego należy do najlepiej rozwiniętych regionów Bułgarii, poza stolicą i okolicami Płowdiwu. Jednak poza często odwiedzanymi i bardzo znanymi miejscowościami nadmorskimi jest tu również wiele ciekawych miejsc, do których turyści z Polski docierają zdecydowanie rzadziej. Skalne cerkiewki w Iwanowie niedaleko Ruse, stare średniowieczne twierdze, broniące ważnych niegdyś szlaków handlowych (jak np. w Widyniu czy Ruse), przepiękne przełomy rzek o baśniowej niemal urodzie (np. przełom Iskyru czy przełom Strumy w okolicach miasta Zemen), antyczne i średniowieczne cerkwie, rzymskie łaźnie i tureckie meczety ? wszystko to sprawia, iż Bułgaria jawi się jako kraj pełen atrakcji turystycznych. Zatem po podróży niezbyt komfortowymi w stosunku do oczekiwań pociągami, po przekroczeniu kilku granic z nie do końca profesjonalnymi celnikami oraz po przejechaniu nowym samochodem dróg z wybojami ? wkracza się w odległy i czasem dość egzotyczny świat kultury prawosławnej, pełnej niezwykle gościnnych ludzi i wspaniałych pamiątek z bliższej i dalszej przeszłości tego pięknego kraju.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Mała-Mi | 2016-05-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Dobry przewodnik. Wyczerpująco i ciekawie opisuje Bułgarię. Nie ma w nim zbędnych treści. Nie lubię rozwlekłych przewodników, z których można wyciąć połowę niepotrzebnych treści. Bułgaria w pigułce, ale w pełni opisana tematycznie:)

1strazak52 | 2015-05-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Turystyka