Metoda Running Lean. Iteracja od planu A do planu, który da Ci sukces. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
7 (17 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
biznes, finanse

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

bulka_pszenna | 2017-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2017

Książka najbardziej spodoba się osobom, które mają swój start-up, planują wprowadzić go na rynek i potrzebują kompedium wiedzy, które krok po kroku poinstruuje ich, w jaki sposób przygotować strategię działania.

dobrerecenzje | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Wreszcie znalazłam książkę, której szukałam już od dawna. Na pewno niejednego z Was zastanawia i męczy sprawa wypromowania własnej strony internetowej, bloga, jakiegoś produktu, lub nawet założenie własnego Startupu. Jestem przekonana, że każdy chciałby robić to co lubi najbardziej, a przy tym jeszcze czerpać z tego korzyści. To marzenie wielu osób. Tylko pozostaje pytanie: Jak to zrobić i co trzeba zrobić, aby marzenie się urzeczywistniło?
Myślę, że na kilka Waszych pytań, odpowiedzi możecie znaleźć w książce Metoda Running Lean. Tutaj znajdziecie sposoby na założenie firmy, wypromowanie i przetrwanie, a także rozmowa z klientem, czy inwestorem, która jak wiadomo, nam, małym przedsiębiorcom jest niezwykle potrzebna.
Naprawdę warto przeczytać, choćby dlatego, że jest tutaj wiele przydatnych narzędzi, które pomogą Wam określić słabe i mocne strony, a także znaleźć rozwiązanie dla danego problemu. Boicie się pokazać swój pomysł innej osobie? Tutaj autor mówi, że nawet wskazane jest...

Anna | 2015-11-22

Przy efektownym zarządzaniu firmą stawką jest nie tylko nasz dobrobyt, ale i czas. Model Lean Startup, zaprezentowany przez Asha Maurya, kładzie nacisk na optymalizację wykorzystania go w jak najlepszy sposób.

Czy klienci zechcą korzystać z produktu, który opracujemy? Czy będą skłonni za niego zapłacić? Czy możemy świadczyć nasze usługi w sposób rentowany? Czy kiedy znajdziemy już klientów, będziemy mogli się dalej rozwijać? Autor wyjaśnia, w jaki sposób można dokonać analizy tych założeń i poddać je rygorystycznym eksperymentom. Prezentuje proste i praktyczne szablony, które stanowią znakomite narzędzia dla startupów znajdujących się na różnych etapach rozwoju i chcących budować nowe, przełomowe produkty i organizacje.

Metoda ,,Running Lean" bazuje na szeregu założeń, które pomagają w kreowaniu warunków sprzyjających przedsiębiorczości. Przez ostatni rok Ash Maurya aktywnie poszukiwał możliwości analizowania i sprawdzania swoich koncepcji na przykładzie wielu różnych firm. W...