Moja droga do inwestowania w wartość. W poszukiwaniu zamożności, mądrości i oświecenia

Wydawnictwo: MT Biznes
The Education of a Value Investor: My Transformative Quest for Wealth, Wisdom, and Enlightenment
giełda, finanse, inwestycje
biznes, finanse
Michał

Fascynująca i inspirująca historia człowieka, która odkryje przed tobą tajemnice skutecznego inwestowania w wartość. Kronika niesamowitej transformacji Guya, zuchwałego i egoistycznego młodego bankowca, który przeistacza się w odnoszącego sukcesy zarządzającego funduszem hedgingowym, a przy tym gra wedle własnych reguł. Rozwój ten był możliwy dzięki introspekcji, nawiązywaniu przyjaźni z...

w wartość.

Kronika niesamowitej transformacji Guya, zuchwałego i egoistycznego młodego bankowca, który przeistacza się w odnoszącego sukcesy zarządzającego funduszem hedgingowym, a przy tym gra wedle własnych reguł. Rozwój ten był możliwy dzięki introspekcji, nawiązywaniu przyjaźni z najwybitniejszymi inwestorami na świecie oraz dzięki lunchowi spożytemu w towarzystwie Warrena Buffetta, za który Guyowi przyszło zapłacić 650 100.

W jego opowieści nie brakuje ważnych, a często zaskakujących wskazówek dotyczących inwestowania, biznesu i podejmowania istotnych decyzji. Spier wyjaśnia między innymi, dlaczego tak ważne są wzory do naśladowania, w jaki sposób elitarna edukacja może człowiekowi zaszkodzić oraz jak można zarobić dzięki odcięciu się od krótkoterminowego zgiełku rynkowego. Najważniejsza lekcja płynąca z tej książki dotyczy jednak znajomości samego siebie jako narzędzia umożliwiającego oczyszczenie procesu myślowego i podejmowanie lepszych decyzji inwestycyjnych – decyzji, które nie będą motywowane rywalizacją, zawiścią, niepewnością lub lękiem.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b1828-moja-droga-do-inwestowania-w-wartosc.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b1828-moja-droga-do-inwestowania-w-wartosc.htm

pmjar | 2019-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Polecam, szybko się czyta a przemyślenia autora warte są uwagi choć ich głęboki sens zrozumieją pewnie inwestorzy z doświadczeniem.

moneygrabbing | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Należy przede wszystko napisać, że książka nie jest typową książką o inwestowaniu a raczej przemyśleniami autora. Dowiesz się co Guy Spier myśli o inwestowaniu i zarazem życiu. Oczywiście dużo jest o inwestowaniu długoterminowym ale w książce nie znajdziesz jakiejś magicznej formuły na inwestowanie.

felipee86 | 2016-07-27
Przeczytana: 05 lipca 2016

Ciekawa historia inwestora. Guy Spier opowiada o swoich dokonaniach w biznesie. Dużo ciekawostek, dla których warto przeczytać tą książkę, jednak koniec końców wiele powtarzalnych wątków. W moim odczuci ciut nudna i zawiera kilka poglądów z którymi się kompletnie nie zgadzam, co pewnie trochę wpływa na moją ocenę - wystawiam trzy gwiazdki mimo, że subiektywnie dałbym dwie.

boseti | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Autor nie w pełni zdradza w jaki sposób inwestuje, przydałoby się rozwinąć hasło "inwestowanie w wartość". Jednak fakt spotkania Warrena Buffetta przez autora to duży pozytyw książki, smaczki przedstawione z kolacji z WB jak najbardziej na plus. Książka nie do końca wykorzystała swój potencjał, ogólnie parę haseł nowych się pojawiło więc jest dobrze.

Grzegorz | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Bardzo ciekawa książka o podróży wewnątrz samego siebie. Dobrze się czyta, a kilka rad z powodzeniem można zastosować w swoim życiu codziennym. Książka pobudza też do refleksji nad samym sobą.

książek: 2039
Kamila | 2015-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Książkę polecam wszystkim zainteresowanym rozwojem osobistym.