PHP i MySQL. Dla każdego. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

PHP i MySQL są w świecie nowoczesnych, dynamicznych serwisów nierozłączne niemal jak Bonnie i Clyde, jednak w przeciwieństwie do pary słynnych przestępców mają przed sobą wspaniałą przyszłość. To właśnie dzięki tym dwóm technologiom funkcjonuje większość rozbudowanych witryn internetowych, na nich też opiera się działanie wielu najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią. Nic w tym dziwnego, bo duet składający się z PHP i MySQL-a zapewnia ogromne możliwości, dużą elastyczność i wysoką stabilność pracy. Ponadto wystarczy znaleźć odpowiednie źródło wiedzy, by łatwo i szybko poznać obydwa te rozwiązania oraz opanować sposoby stosowania ich w praktyce.Źródłem takim jest książka "PHP i MySQL. Dla każdego" . Dzięki niej początkujący twórcy serwisów bez kompleksów mogą wkroczyć w świat nowoczesnych technologii internetowych i nauczyć się sprawnie używać bezpłatnych narzędzi do pisania, testowania czy wdrażania aplikacji WWW, a bardziej zaawansowani - usystematyzować i rozszerzyć posiadaną wiedzę. Podręcznik krok po kroku prezentuje sposoby instalacji i konfiguracji środowiska pracy, omawia składnię i możliwości języka PHP, a także wskazuje, jak poprawnie projektować i tworzyć bazy danych działające w oparciu o mechanizm MySQL. Z książki dowiesz się, jak posługiwać się językiem SQL oraz jak połączyć możliwości PHP i MySQL-a, a ponadto jak za ich pomocą tworzyć praktyczne serwisy WWW.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Janusz Szcząchor | 2018-07-09
Przeczytana: 2017 rok

Posiadam w formie e-booka. Jeśli chodzi o PHP, to jest to praktycznie przedrukowany PHP5 - Praktyczny Kurs, tego samego autora. Zawiera jednak uzupełnienie o nieobecne informacje o stałych, tablicach wielowymiarowych, czy niektórych funkcjach przeszukujących ciągi znaków. Nie zawiera zadań i odpowiedzi do nich a tak ułatwiających samodzielną naukę. Niezaprzeczalną jej zaletą jest wyczerpujące i systematyczne omówienie złączeń w zapytaniach do baz danych oraz zasad współpracy PHP z MySQL poprzez porównanie proceduralnego mysqli z obiektowym, a potem z PDO. Jednak moim zdaniem jest za mało o tym trzecim jako, że obecnie jest to chyba najnowocześniejszy sposób obsługi baz danych, nie tylko MySQL. Praktyczne przykłady w części trzeciej to nieodzowna prezentacja technologii w praktyce.