PHP i MySQL. Dla każdego

Wydawnictwo: Helion
83-7361-694-2
informatyka, php, mysqsl
Valanthe

"PHP i MySQL dla każdego" to podręcznik opisujący zasady wykorzystywania tych dostępnych bezpłatnie technologii do tworzenia stron i serwisów WWW. Czytając go, nauczysz się instalować interpreter PHP i bazę danych MySQL w różnych systemach operacyjnych, tworzyć skrypty w PHP i łączyć je z bazą danych. Poznasz zasady programowania w języku PHP i sposoby osadzania skryptów w kodzie strony WWW. Dowiesz się, jak projektować bazy danych i w jaki sposób wykorzystywać język SQL do manipulowania zawartymi w nich informacjami. W oparciu o te wiadomości stworzysz elementy dynamicznej witryny WWW -- licznik, mechanizmy autoryzacji użytkowników i generowania statystyk, wiadomości, ankiety, koszyk na zakupy i wiele innych, w oparciu o które będziesz mógł zbudować własny serwis WWW oparty na bazie danych i skryptach PHP.

Nuriel | 2011-08-18

Ta książka to mój pierwszy kontakt z php i muszę przyznać, że autor świetnie radzi sobie z przekazywaniem wiedzy. Nowe infofmacje są przekazywane małymi partiami, wszystko jest poparte przykładem. Polecam każdemu początkującemu.

vandall88 | 2016-10-02
Przeczytana: 2014 rok