Gdyby głupota miała skrzydła. Najsłynniejsze katastrofy marketingu hi-tech

Tłumaczenie: Bartosz Sałbut
Wydawnictwo: Helion
In Search of Stupidity: Over Twenty Years of High Tech Marketing Disasters
hi-tech, marketing, biznes IT
biznes, finanse

Sztuka ignorancji w świecie hi-tech Błędy pionierów branży Upadki gigantów Grzechy nowych marek Jaka piękna tr@gedia! Czytanie o cudzych porażkach zawsze sprawia nam ogromną przyjemność, choć nikt z nas nigdy by się do tego nie przyznał. A jeśli nieszczęścia te w dodatku dotyczą kogoś, kto wspiął się po drabinie ekonomicznej i społecznej wyżej niż my, satysfakcja rośnie jeszcze...

Sztuka ignorancji w świecie hi-tech

Błędy pionierów branży
Upadki gigantów
Grzechy nowych marek

Jaka piękna tr@gedia!

Czytanie o cudzych porażkach zawsze sprawia nam ogromną przyjemność, choć nikt z nas nigdy by się do tego nie przyznał. A jeśli nieszczęścia te w dodatku dotyczą kogoś, kto wspiął się po drabinie ekonomicznej i społecznej wyżej niż my, satysfakcja rośnie jeszcze bardziej. Branża hi-tech jest terenem, na którym aż roi się od głupich wpadek, idiotycznych decyzji i przykładów myślenia w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości. Gdyby głupota miała skrzydła to książka dla każdego, kto padł ofiarą nowoczesnej technologii, czyli dla wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli z nią do czynienia.

Zabawna, pełna złośliwości, ale jednocześnie pobudzająca do refleksji książka autorstwa Ricka Chapmana doczekała się właśnie drugiego wydania. Ów zbiór opowieści "ku przestrodze" został wzbogacony o analizę, wnioski, a także cenne wskazówki pomagające zgrabnym łukiem ominąć pułapki, w które pcha nas głupota oraz przemożna niechęć do uczenia się na cudzych błędach.
Dziesiątki tragikomicznych historii

Zagadki pozycjonowania: MicroPro i Microsoft.
Bolesne narodziny systemu operacyjnego.
Jeden dzień z życia Alfreda E. Motoroli.
Dramatyczne chwile firmy Novell.
Głupie sztuczki programistyczne.

źródło opisu: http://helion.pl/