Zgłosuj na książki roku 2017

Tablice informatyczne. WordPress

Wydawnictwo: Helion

Bloguj z WordPressem!* Jak zaprojektować dobry blog i opublikować go w sieci?* Jak zadbać o dostępność archiwów i współpracę z bazą danych?* Jak umieszczać na stronie filmy i pliki dźwiękowe z innych serwisów?WordPress to system zarządzania treścią używany przez miliony blogerów na całym świecie. To nie przypadek - chociaż z pomocą tego CMS-a da się stworzyć zwykłą witrynę internetową, jego podstawowym atutem jest możliwość zaprojektowania naprawdę dobrego bloga. WordPress pozwoli Ci wybrać odpowiedni układ strony i umieścić na niej wszystkie konieczne elementy: miejsce na Twoje wpisy i komentarze czytelników, archiwa, bazę danych, grafikę, liczniki, filmy oraz zasady dostępności dla różnych użytkowników. Będziesz również mieć do dyspozycji całe mnóstwo najrozmaitszych wtyczek, których zadaniem może być na przykład przekształcenie bloga w forum albo tłumaczenie strony na inne języki. Dzięki tablicom informatycznym zaczniesz sprawnie poruszać się w środowisku WordPressa, a w efekcie szybko udoskonalisz swój blog. Skup się na wymyśleniu ciekawej treści - resztą zajmie się Twój CMS!* Archiwa i baza danych* Galeria obrazków, biblioteka mediów i kolekcja filmów* RSS i słowa kluczowe* Format daty i czasu, kalendarz* Wtyczki - forum i GTranslate* Blogroll i odnośniki* Komentarze i użytkownicy* Publikowanie dokumentów* Strona główna i wyszukiwarkaTablice informatyczne - ściąga na każdą okazję!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion