Windows 7 PL

Wydawnictwo: Helion

System operacyjny to najważniejsze i najbardziej podstawowe oprogramowanie instalowane na komputerze. Pełni on rolę pośrednika między użytkownikiem i aplikacjami a sprzętem, umożliwiając korzystanie z zaawansowanych maszyn cyfrowych osobom, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z technologiami informatycznymi. Najbardziej znanymi i lubianymi systemami operacyjnymi są niewątpliwie środowiska firmy Microsoft, a o miano najlepszego konkuruje najnowszy z jej produktów, czyli Windows 7.Tak jak "siódemka" jest najbardziej dopracowanym, efektownym i najbezpieczniejszym z systemów Microsoftu, tak też książka "Windows 7 PL" może stać się najważniejszym źródłem wiedzy o jego możliwościach. Ten bogato ilustrowany podręcznik krok po kroku przeprowadzi Cię przez procedurę instalacji środowiska, pomagając wybrać jego najwłaściwszą edycję. Dowiesz się dzięki niemu, jak dopasować system do swoich wymagań, jak korzystać z okien i narzędzi oferowanych przez interfejs użytkownika oraz jak zarządzać plikami, katalogami i dyskami. Nauczysz się podłączać i konfigurować urządzenia zewnętrzne, łączyć się z siecią, korzystać z internetu oraz używać programów współpracujących z tym systemem. Poznasz też bardziej zaawansowane zagadnienia, związane z administracją systemem i zabezpieczaniem go przed typowymi zagrożeniami.Wybór wersji systemu i instalowanie Windows 7 Podstawowe możliwości interfejsu użytkownika Operacje na oknach i najważniejsze działania w systemie Dostosowywanie wyglądu i sposobu pracy Windows Zarządzanie dyskami, folderami i plikami Konfigurowanie i używanie urządzeń zewnętrznych Zarządzanie kontami użytkowników Uruchamianie i używanie programów oraz narzędzi systemowych Administrowanie komputerem Konfigurowanie połączeń sieciowych i korzystanie z internetu Ochrona systemu i zapewnianie prywatności danych

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion