Dwanaście wierszy w przekładzie ks. Jerzego Szymika

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
Jerzy Szymik
poezja
jagarkar

Książka zawiera teksty oryginalne wraz z tłumaczeniami 12. wierszy górnośląskiego poety Josepha von Eichendorffa (1788–1857). Poetyckie dzieło Eichendorffa należy do literatury światowej, a – jak powiada abp Nossol, który Eichendorffa uważa za największego i najbardziej godnego miłości syna ziemi śląskiej – "bodaj żaden z poetów nie podsłuchał i nie zrozumiał tak dogłębnie jak on utajonych głosów natury, rzek, lasów, drzew i ptaków, które świadczą o Bogu i sławią Go".

Oprócz wierszy znajdziemy tu teksty: "Harmonia serca i myśli, czyli proprium silesiacum", abp. Nossola, "Das Zauberwort. Magia poezji Josepha von Eichendorffa – zapiski na marginesach wierszy, książek, miejsc i wspomnień", ks. Jerzego Szymika oraz tegoż "Problemy przekładu w kontekście teologii słowa".

źródło opisu: Księgarnia Św. Jacka, 2007

źródło okładki: http://www.jerszym.katowice.opoka.org.pl/index.php?view=ks_poetyckie

Dama | 2017-05-07
Na półkach: Romantyzm