Mój piękny ogród 6/2013

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czasopisma
allison

Każdy numer "Mojego Pięknego Ogrodu", największego europejskiego magazynu ogrodniczego, to nowa porcja wiedzy oraz oryginalnych i cennych inspiracji. Czytelnicy znajdą tu nie tylko pomysły na aranżowanie kwiatowych rabat, ogrodów doniczkowych na balkonach i tarasach, ale i projekty nowych nasadzeń oraz praktyczne porady dotyczące małej architektury ogrodowej. Miłośnicy ogrodów użytkowych...

Miłośnicy ogrodów użytkowych znajdą na łamach „Mojego Pięknego Ogrodu” wiele praktycznych porad i wskazówek dotyczących codziennej uprawy, pielęgnacji i ochrony roślin sadowniczych i warzywnych.. W każdym numerze pisma przedstawiamy ponadto wybrane ogródki naszych czytelników, odpowiadamy na listy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

źródło opisu: od wydawcy

• Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
Strażniczka
Shannon Messenger

9 (2 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Sharon Bolton

Charlie Hernández i Liga Cieni
Ryan Calejo

8 (1 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

allison | 2013-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Po ten numer miesięcznika sięgnęłam zachęcona zdjęciami letnich ogrodów. Każda fotografia przyciąga uwagę, gdyż wykonana jest profesjonalnie i aż mieni się barwami.

Nacieszyłam oczy, ale także skopiowałam już kilka pomysłów we własnym ogrodzie. Na pewno daleko mu do wymuskanych i wycackanych kolorowych królestw ze zdjęć. Podpowiadają one jednak ciekawe rozwiązania (w tym przypadku łączenia jaskrawych kompozycji z dalii z zielonymi i kontrastującymi kolorystycznie roślinami). Wymagają one trochę pracy i - nie ma co ukrywać - kosztów, ale jeśli ogród jest pasją, tu musi kosztować, a wydane na niego pieniądze dają satysfakcjonujące efekty.

W tym numerze także sporo informacji o roślinach pachnących wieczorami, o urządzaniu rustykalnych zakątków, które można zrobić nawet na balkonie, o mało znanych u nas odmianach ziół aromatycznych jak szałwia brzoskwiniowa, ananasowa czy bazylia anyżowa.

Tradycyjnie są też porady dotyczące prac, jakie należy wykonać w ogrodzie w czerwcu...