Jan Paweł II poza protokołem. Mistrz dialogu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jan Paweł II poza protokołem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
religia
megii24

Jak rozmawiać z politykami? O czym dyskutuje się z monarchami? A jaki temat jest dobry na rozmowę z gwiazdami showbiznesu i sportu? Co powiedzieć do najwybitniejszych ludzi nauki i kultury? O czym mówić z więźniami? Jakie słowa skierować do najuboższych? Tylko jeden człowiek na świecie potrafił z każdym rozmawiać tak, aby rozmówca czuł się wysłuchany i zrozumiany. Dzięki osobistemu urokowi...

Tylko jeden człowiek na świecie potrafił z każdym rozmawiać tak, aby rozmówca czuł się wysłuchany i zrozumiany. Dzięki osobistemu urokowi tego człowieka, jego talentom dyplomatycznym i szczerej otwartości na drugą osobę udało się uniknąć wielu konfliktów. Jan Paweł II - on potrafił rozmawiać tak, by każdy rozmówca czuł się wyjątkowym człowiekiem.

W dwóch pierwszych częściach cyklu "Jan Paweł II poza protokołem" autor przypomniał zaskakujące epizody z papieskich pielgrzymek. W tej skupił się na oficjalnych audiencjach oraz prywatnych spotkaniach Jana Pawła II, które ze względu na niecodziennych rozmówców i niezwykłość sytuacji, ukazują Papieża jako mistrza dialogu.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Grażyna | 2014-07-01
Przeczytana: czerwiec 2014

To jest ostatnia część Marka Latasiewicza o JP II poza protokołem.
Ja czytałam to w jednej książce -podzielonej na 3 części ("Poza protokołem", "Uśmiech do świata" i "Mistrz dialogu"). I mimo tego ,że tyle różnych publikacji czytałam o Naszym Papieżu ,to w każdej znajduję coś ciekawego ,a w niektórych przypadkach bardzo miło jest udać się w te czasy ,gdy naocznie widziało się i słyszało to ...co do nas mówił..
Zgadzam się ze stwierdzeniem ,że "uśmiech był jego oknem na świat"....dzięki swojemu poczuciu humoru docierał Ojciec Święty do rzesz na całym świecie....łamiąc stereotypy zafascynował cały świat.
Jestem szczęśliwa ,ze przyszło mi żyć w latach 1978 -2005,chociaż jak teraz patrzę z perspektywy czasu nie zawsze docenia się to co się ma...ze mną nie było inaczej....z różnych powodów....

Kasia W-ka | 2013-11-26
Gosia2709 | 2013-09-20