Pies w rodzinie

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
flora i fauna

Często przyjmuje się błędnie, że pies widzi widzi w nas innego psa. Psy, które wychowują się bez człowieka, zachowują się względem ludzi tak, jak wobec wszystkich większych zwierząt boją się, unikaja ich, próbują uciekać i bronią się, gdy ogranicza się ich autonomię. Tylko wychowanie pod opieką człowieka i wrodzona gotowość do włączenia się do grupy sprawia, że pies zaczyna postrzegać nas jako odmiennych członków swojej rodziny.

| 2012-06-27
Na półkach