Podatkowa księga przychodów i rozchodów bez tajemnic

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse
joly_fh

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą - to brzmi dumnie! I trochę groźnie... Zwłaszcza jeśli przedsiębiorca zamierza samodzielnie rozliczać się z urzędem skarbowym i ZUS-em. Być czy nie być płatnikiem VAT? Jaką formę rozliczeń wybrać? Jak poprawnie prowadzić księgę przychodów i rozchodów? Czym jest podatek dochodowy i jak go odprowadzać zgodnie z przepisami i z korzyścią dla nas? Które informacje o sobie i w jakiej formie należy przekazać do ZUS-u? A które o naszym pierwszym pracowniku?

Celem autorki tej książki było stworzenie kompleksowego przewodnika po przepisach - nie tylko podatkowych - dla osób, które chcą osobiście zająć się rozliczaniem własnej działalności. Przewodnika nie tylko do jednorazowego przeczytania, ale takiego, do którego warto wielokrotnie wracać. Anna Witkowska-Dziadosz w jednym poradniku zebrała najważniejsze zagadnienia, terminy oraz wątpliwości podatników. Ważną część publikacji stanowią orzeczenia sądowe oraz interpretacje skarbowe, przytoczone tu po to, aby przedstawić omawiane zagadnienia od strony jak najbardziej praktycznej.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: www.onepress.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!