Prawdziwa władza jest służbą

Wydawnictwo: Esprit
papież Franciszek, służba
religia
joly_fh

Papież Franciszek, jeszcze jako kardynał Jorge Bergoglio przedstawia nam w tej książce ewangeliczne przesłanie, które wypływa z jego serca duszpasterza zjednoczonego z ludem wiernych i ludzi dobrej woli. Mądre i przenikliwe rozważania Papieża pomagają zrozumieć wiele spraw, poruszają serca i wzywają do tego, byśmy utworzyli nowe, wspólnie budowane społeczeństwo, w którym drzwi otwarte będą dla każdego.
Kluczem do owego kompromisu wiary i odnowy społecznej jest służba. „Chodzi o rewolucję opartą na służbie. Służba to prawdziwa władza”. Chrześcijanin powinien poczuć się zobowiązany, by służyć, podążając za przykładem Jezusa, który nie przyszedł, by Mu służono, ale by służyć i by dać swoje życie na okup za wielu (por. Mk 10, 45).

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2013

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/261/Prawdziwa-wladza-jest-sluzba.html