Byliny w parku i ogrodzie

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
flora, rośliny, byliny, ogród
flora i fauna
Agnieczka

Książka ta ma wyraźnie zakreślone cele. Ma ona być przewodnikiem dla tych osób, które zajmują się projektowaniem terenów zieleni, pragną wprowadzić do nich obok drzew i krzewów pewną ilość najbardziej niezawodnych i plastycznie najbardziej wartościowych, trwałych roślin zielnych. Zawiera ona zalecenia dla producentów, jakie byliny mają uprawiać w swoich szkółkach, a dla projektantów - w jaki sposób je najkorzystniej stosować. Byliny więc traktowane są w tej pracy jako wątek kompozycyjny, jako środek wyrazu plastycznego.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1971

źródło okładki: zdjęcie autorskie