Zgłosuj na książki roku 2017

Oblicza Ducha

Wydawnictwo: Światło-Życie
religia
Ilona

Być chrześcijaninem to nie znaczy należeć do jakiejś religii, wyznawać pewien światopogląd, wypełniać pewne nakazy tej religii, pewne obrzędy. Być chrześcijaninem to znaczy przede wszystkim należeć do Chrystusa przez otrzymanie od Niego namaszczenia Duchem Świętym. Do Chrystusa należymy nie w taki sposób, jak możemy należeć do jakiegoś stowarzyszenia, do jakiejś partii, gdzie się zapisujemy decyzją swojej woli. Przynależność do Chrystusa to jest misterium, tajemnica. Dokonuję się to przez działanie Boga, a nie przez nasze działanie. Bóg Ojciec nas wybiera, przeznacza i potem wraz z Synem zsyła nam Ducha Syna swego; tym Duchem jesteśmy namaszczeni i w ten sposób należymy do Chrystusa. Jesteśmy christianoi, jesteśmy tymi, którzy są Chrystusowi, współnamaszczeni
z Nim Duchem Świętym.
Takie właśnie rozważanie teologiczne proponuje nam autor tej książki - ks. Fr. Blachnicki.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-oaza.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-oaza.pl

Szymon | 2015-02-05
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Temat osoby Ducha Świętego jest dokładnie przeanalizowany w tym zbiorze konferencji ks. Franciszka Blachnickiego, dużo cytatów biblijnych oraz prosty, zrozumiały język, tak więc nie trzeba studiować teologii, żeby z tej pozycji dowiedzieć się dużo teologicznych aspektów odnośnie Ducha Świętego. Polecam!

Meell | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Ojciec Franciszek jak zwykle trafia w sedno! Polecam - wspaniała, zdecydowanie nie tylko dla członków Ruchu Światło-Życie.

Ilona | 2013-04-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Jak dla mnie lektura obowiązkowa dla każdego komu Duch Święty nie jest obojętny ;D Doskonale wyjaśnia rolę charyzmatów nadzwyczajnych i ich miejsce w szeregu. Oprócz tego pokazuje Kim Duch Święty tak naprawdę jest i jak wielka jest Jego rola w Kościele.

skm83134 | 2015-10-08
Łukasz | 2015-02-20