Arcytrudny alfabet

Wydawnictwo: Dwie Siostry
6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
jagarkar

Co to jest ABSTYNENCJA, BANAŁ, CEREMONIA albo DYLEMAT? Czym się różni MEGALOMAN od NONKONFORMISTY? Czy SEPARACJA ma coś wspólnego z GRAWITACJĄ? Nawet przedszkolak może znać odpowiedź. W "Arcytrudnym alfabecie" trudne, "dorosłe" słowa okażą się przyjazne i całkiem zrozumiałe. Dla dzieci, które chcą używać wyrazów trudnych i poważnych. I dla dorosłych, którzy chcą być pewni, że potrafią takie...

Co to jest ABSTYNENCJA, BANAŁ, CEREMONIA albo DYLEMAT?
Czym się różni MEGALOMAN od NONKONFORMISTY?
Czy SEPARACJA ma coś wspólnego z GRAWITACJĄ?
Nawet przedszkolak może znać odpowiedź.

Dla dzieci, które chcą używać wyrazów trudnych i poważnych. I dla dorosłych, którzy chcą być pewni, że potrafią takie słowa dobrze wytłumaczyć.

Książka przeznaczona dla przedszkolaków i uczniów. Pomoże też zmęczonym rodzicom i dziadkom.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2007

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

barakuda1205 | 2013-07-30

Bardzo fajna książeczka dla dzieci. Może nie trafiła na listę absolutnych hitów mojej córki, ale zarówno mi jak i jej naprawdę przypadła do gustu.
Do jej zalet na pewno należy zaliczyć oryginalność jeśli chodzi o formę. Książeczka jak widać na zdjęciu powyżej ma dość oryginalny format, co było fajną odskocznią od tego, jak zwykle książki wyglądają i prowokowało do pytań : „Dlaczego tak?” i „Czemu różne książki wyglądają różnie?”. Mam wrażenie, że pokazywanie dziecku takich oryginalnie wyglądających przedmiotów fajnie otwiera myślenie i pobudza wyobraźnię.

Poza tym jest po prostu bardzo ładna. Czarne tło, choć mogłoby się wydawać nieodpowiednie dla dzieci, świetnie się sprawdza (zresztą nie tylko tutaj, podobnie było w naszych ukochanych Wierszach, że aż strach!). Na takim tle kolorowe literki wyglądają przepięknie, a moje dziecko ma właśnie etap fascynacji literkami.
Książka to jednak nie tylko szata graficzna, ale też treść. W książce znajdziemy króciutkie, sześciowersowe...

jagarkar | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Przeczytane przez Endo w Bajkonurrrze :)

Definicje trudnych słów uzupełnione wierszykami, bardzo ciekawy pomysł. Książkę polecam szczególnie dzieciom, które chcą zabłysnąć w towarzystwie ;)