Psychospołeczny kontekst homoseksualizmu

7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8386552085
psychologia, homoseksualizm
Niesformatowana

Celem tej książki jest przybliżenie postaci geja czy lesbijki w bogactwie uwarunkowań psychologicznych i społecznych. Inspirujące stało się pytanie: Jaki obraz geja i lesbijki funkcjonuje w świadomości młodych ludzi? W Polsce nieliczne są badania dotyczące tego zagadnienia. A zadaniem chrześcijan powinno być zrozumienie homoseksualistów i zachowanie szacunku dla nich jako ludzi Książka...

Książka stanowi obszerne kompendium wiedzy psychologicznej dotyczącej problematyki homoseksualizmu. Jej podstawowym atutem jest oparcie się na najnowszych doniesieniach literatury światowej oraz uzupełnienie ich o spostrzeżenia poczynione w społeczeństwie polskim.

źródło opisu: Radamsa 1991

źródło okładki: Radamsa 1991

Autorka książki w rzetelny sposób omówiła zarówno społeczny jak i psychologiczny kontekst homoseksualizmu. Książka, będąca niewątpliwie dziełem naukowym, jest napisana w prosty, zrozumiały sposób.
Pilecka omawia w niej zarówno wpływ homoseksualizmu na osobowość, źródła jego pochodzenia, trudny proces coming outu, relacje rodzinne, stygmatyzację, związki jednopłciowe oraz stereotypy i związaną z nimi stygmatyzację.

Materiały z książki wykorzystałam do własnej pracy magisterskiej i uważam, że na niespełna 25o stronach autorce udało się w wiarygodny sposób przedstawić sedno problemu.