Jan Machniak

Duchowny katolicki, kapłan, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, doktor habilitowany teologii, kierwonik Katedry Duchowości UPJPII w Krakowie, autor wielu książek z dziedziny teologii duc... Duchowny katolicki, kapłan, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, doktor habilitowany teologii, kierwonik Katedry Duchowości UPJPII w Krakowie, autor wielu książek z dziedziny teologii duchowości.

Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 maja 1985 w Katedrze na Wawelu z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Doktorat uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie. Habilitację obronił na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w 1999. Temat rozprawy brzmiał: "Doświadczenie Boga w tajemnicy Jego Miłosierdzia u bł. siostry Faustyny Kowalskiej". W latach 1991- 1995 był ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Pracował przy procesie beatyfikacyjnym św. Faustyny. Wydał wiele książek na jej temat. W swoich publikacjach opisuje także życie innych świętych tj. św. Józef Bilczewski, św. Józef Sebastian Pelczar, Jerzy Ciesielski. Porusza także tematykę celibatu, dziewictwa, czystości i spraw istotnych w duchowości Kościoła. W czasie krakowskiego etapu procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Jana Pawła II był także członkiem komisji historycznej, badającej jego dokumenty.

źródło opisu: http://www.janmachniak.pl/

źródło zdjęcia: http://www.janmachniak.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Maryja. Przewodniczka wiary
Maryja. Przewodniczka wiary
Jan Machniak

0 (0 ocen i 0 opinii)
Maryja. Przewodniczka wiary
Autor:
Książka ta podejmuje rozważania o Maryi. Jej szczególną wartością jest odniesienie tajemnic życia Matki Boga do niepokojów współczesnego człowieka.
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Rekolekcje z... Św. Faustyna Kowalska
Rekolekcje z... Św. Faustyna Kowalska
Jan Machniak

8 (1 ocen i 0 opinii)
Rekolekcje z... Św. Faustyna Kowalska
Autor:
Książka napisana przez księdza Machniaka to 15 dniowa nauka rekolekcyjna, która przez wzór siostry Faustyny ma nauczyć jak ufnie się zbliżyć się do Boga i być Mu wiernym do końca.
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)
Służebnica Boża Siostra Emanuela Kalb
Służebnica Boża Siostra Emanuela Kalb
Jan Machniak

0 (0 ocen i 0 opinii)
Służebnica Boża Siostra Emanuela Kalb
Autor:
Służebnica Boża Siostra Emanuela Kalb, konwertytka z judaizmu na chrześcijaństwo, wybrała świadomie Chrystusa jako swojego Mistrza i Oblubieńca, kiedy przyjęła chrzest jako już dorosła osoba. Wstępują...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

3
1
4
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd