Miłosierdzie. Niemożliwe staje się możliwe

Wir haben Barmherzigkeit gefunden. Das Geheimnis des göttlichen Erbarmens
Bóg, miłosierdzie Boże, katolicyzm,
religia
Abigail

Odkupienie jest mi absolutnie potrzebne. Jak nikt sam nie może dać sobie życia, tak też nikt nie może dać sobie życia wiecznego. Na niebo nie możemy sobie zasłużyć ani naszymi sukcesami, ani wysiłkami. Znaczy to jednak, że bez Jego zmiłowania jestem absolutnie zgubiony. Czy nie jest to jednak stara „sztuczka księżowska”? Najpierw porządnie straszy się ludzi piekłem, grozi się im wszelkimi możliwymi męczarniami, wieczną karą potępienia, ażeby ich następnie nakłonić do nawrócenia
i strwożone serca pocieszyć myślą o darze miłosierdzia Bożego? – Nie, tak nie może być.

Christoph Schönborn OP

źródło opisu: Wydawnictwo W Drodze, 2010

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!