Dyskusje o książce Odyseja kosmiczna

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
Literacka podróż do przyszłości, czyli o książkach, które wyprzedziły swoje czasy
Jeśli już musicie wrzucić jakąś antyutopię, to lepiej Zamiatina i jego "My" niż Orwella wydanego lata później. No ale do tego trzeba czegoś więcej niż zerknięcia na listę "Top 10 moich znajomych". Co do "Gambitu..." to ja jednak wciąż czekam na silną kobietę, która ogra wszystkich arcymistrzów szachowych. Wtedy uznam, że była "prorocza".
4 tyg. temu
Czytamy w weekend
@awita To ze względu na wybrany przez Orwella nurt literacki - naturalizm. Wydaje mi się, jako całość, nie tylko u niego, pretensjonalny i pusty, oparty na szoku jako puncie dojścia, myślę, że jest mało konstruktywny. W zasadzie po dwóch rozdziałach stwierdziłam, że niestety jego stężenie uniemożliwia mi satysfakcjonującą lekturę. Jeśli jednak ty nie masz tak negatywnego...
40 tyg. temu
1 rok temu
Czytamy w weekend
Jak mogę dodać,to naprawdę wspaniała książka. Powiem więcej ,jeżeli spodoba się tobie, to wydawnictwo Vesper planuje w 2023 wydać w nowej szacie graficznej i w porządnym tłumaczeniu wszystkie opowiadania Wagnera.
1 rok temu
Czytamy w weekend
Skończyłam niestety dopiero dzisiaj, ale masz rację, finał nie należy do najlepszych.
5 lata temu
WYMIENIE/SPRZEDAM (wrzesien 2017)
Sprzedam 15 zł/szt  Życie w innych światach. Dwudziestowieczna debata nad życiem pozaziemskim  Po prostu Wszechświat. Proste odpowiedzi na trudne pytania  Potęga i piękno. Ekstremalne zjawiska w kosmosie  Peter Higgs. Poszukiwania boskiej cząstki  Fizyka rzeczy niemożliwych. Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróże w czasie
6 lata temu
Pokazuje 6 z 23