Szybki kurs debiutów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szachowe "Penelopa"
szachy
poradniki

Książka jest pomocna w szybkim opanowaniu podstawowej wiedzy o debiutach. Służyć ma zarówno mało doświadczonym zawodnikom, jak i tym posiadającym już kategorie szachowe. Autorzy omówili w sposób obiektywny poszczególne otwarcia, wzbogacając je o najważniejsze plany strategiczno-taktyczne.

Pryncypaliusz | 2016-06-02

klasyka szachów!!! :)

pożyczyłem koledze podczas międzynarodowego turnieju szachowego w bydgoszczy, jak przygotowywał się na Wojtaszka... niestety nie starczyło :) aczkolwiek najlepsza pozycja dla początkujących !

czytelniczkaamator | 2017-07-11

Świetna książka, dzięki niej opanowałam większość debiutów, nareszcie nikt na mnie nie zastosuje pułapek debiutowych :) Minusem jest to, że owszem, jest podane całe mnóstwo wariantów, lecz czasem w którymś grany jest dziwny ruch, a czytelnik nie wie, dlaczego - nie wyjaśniono

Paweł | 2016-12-10
israfil | 2016-03-03