Kapłaństwo katolickie. Istota, zadanie, formacja, odnowa.

Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.
83-87040-02-9
religia

Były Przełożony Generalny Bractwa Św. Piusa X, w oparciu o naukę Magisterium Kościoła, w ciekawy i przystępny sposób przybliża nam istotę, zadanie, formację i odnowę katolickiego kapłaństwa, jego ideał i posłannictwo. Analizuje też życie we wspólnocie kapłańskiej na przestrzeni dziejów Kościoła — dzieła Wiecznego Najwyższego Kapłana. Do książki dołączono też m.in. fragmenty dzieła św. Jana Chryzostoma O kapłaństwie oraz homilię z pogrzebu abpa Marcela Lefebvre.

źródło opisu: Wydawnictwo Te Deum, 1997.

źródło okładki: www.tedeum.pl

Antoni Leśniak | 2013-02-01