Przekazałem to, co otrzymałem. Konsekracje biskupów dokonane przez abpa Marcela Lefebvre 30 czerwca 1988 r.

Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.
Bischofskonsekrationen des 30. Juni 1988.
83-87386-05-7
religia

Ks. Schmidberger wymienia przyczyny konsekracji biskupów dokonanych przez abpa Lefebvre w 1988 r. bez mandatu papieskiego. Dowodzi, iż bezpośrednią przyczyną tego aktu był stan wyższej konieczności związany z upadkiem Wiary i kryzysem w Kościele, przez co, na gruncie prawa kościelnego, zarzut schizmy jest bezpodstawny, a deklaracja ekskomuniki nieważna. Twierdzi, że Arcybiskupowi chodziło o zachowanie Kościoła w jego nadprzyrodzonym porządku zbawienia i przekazywanie wiary katolickiej w nieskażonej formie przyszłym pokoleniom.

źródło opisu: Wydawnictwo Te Deum, 1997.

źródło okładki: www.tedeum.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!