Piętnaście szkiców o nowej prozie amerykańskiej

Wydawnictwo: Czytelnik
bouranga

Zbiór szkiców polskiego krytyka literackiego Lecha Budreckiego (ur. 28 listopada 1930 w Wilnie, zm. 31 maja 2004 w Warszawie) traktujących o piętnastu wybranych autorach prozy amerykańskiej, którzy debiutowali po 1939 roku. Odautorskie analizy utworów rzucają nowe światło na zjawiska i problematykę wielu ważnych kwestii społecznych i obyczajowych tamże poruszonych. Obowiązkowa pozycja dla miłośników powojennej literatury amerykańskiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie