Ion

83-85234-16-0
poezja sztuka
filozofia, etyka
Adrian Tync

Dialog Sokratesa z Ionem Platona, z objaśnieniem tłumacza.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2015-03-18
Przeczytana: 18 marca 2015

Ciekawe, czy nasi przywódcy podaliby inne niż Ionowe powody znajomości sztuki władzy:)

Łukasz | 2014-04-19
Na półkach: Przeczytane, Net, 2014
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Krótki dialog Sokratesa z Ionem (artysta, znawca Homera). Sokrates wykazuje mu jego niewiedzę, czyli to co robi w niemal każdym dialogu Platońskim.

Chociaż ten wyjątkowo kończy się nieco inaczej niż zwykle, jest ucięty i nie mogę się oprzeć przekonaniu, że to ucięcie jest wybrane tak żeby pokazać wyższość Sokratesa nad artystą.

Adrian Tync | 2013-01-25
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Króciutki dialog, przedstawiający rozmowę pewnego swoich możliwości Iona i jak zawsze dobrotliwie dociekliwego Sokratesa. Zgrabne, pisane żywym językiem, nieraz zabawne - szczególnie gdy Sokrates bierze rozmówcę "pod włos", a zarazem bardzo głębokie w swej wymowie dziełko.