Na myśliwskich ścieżkach

Na myśliwskich ścieżkach
978-83-6354-834-6
hobby
marcin100

„Na myśliwskich ścieżkach” to nowa książka poruszająca tematy związane z myślistwem. Książkę tę napisał Jan Puścian, od wielu lat myśliwy, który dzięki niej uwiecznił wydarzenia ze swego myśliwskiego życia. Ogólnie rzecz ujmując jest to zbiór opowiadań powiązanych ze sobą chronologicznie i tematycznie, budujących obraz życia koła łowieckiego i jednego ze swych myśliwych. Autor książki występuje w niej jako narrator i główny bohater – myśliwy. Opowieść zawarta w książce zaczyna się od opowiadania, które jest umiejscowione w 1996 roku, kiedy to koło łowieckie dokonywało zakupu swej nowej siedziby. Koło łowieckie o nazwie „gon” w roku 1996 miało już za sobą długą tradycję sięgającą lat zaraz powojennych. W czasach PRL było to koło łowieckie sztabu wojska polskiego. W roku kiedy kupowano nową siedzibę udało się zgromadzić pewną sumę na ten zakup. Dotychczasowa siedziba była już mocno zniszczona, mieściła się bowiem w starym, prowizorycznym baraku. Koło łowieckie „gon” zajmowało w tym baraku wynajęte dwa pokoje. Nowa siedziba też nie była zbyt okazała ale dużo lepsza, mieściła się w byłym gospodarstwie rolnym we wsi Okółek. W opowiadaniu mamy przedstawione losy zakupu, który ostatecznie doszedł do skutku. Książka „Na myśliwskich ścieżkach” zgodnie z tytułem jest opowieścią , w której zawarto szereg przygód z polowań oraz wydarzeń z życia koła, takich jak dokarmianie zwierząt, wycena poroży, obchody obwodu łowieckiego i inne. Opowieść jest pełna opisów natury i powinna przypaść do gustu nie tylko myśliwym ale także miłośnikom dzikiej przyrody.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/na-mysliwskich-sciezkach_p51

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/na-mysliwskich-sciezkach_p51

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!