Opowiadania morskie

Wydawnictwo: Psychoskok
Opowiadania morskie
literatura faktu
marcin100

„Opowiadania morskie” to zbiór opowiadań o tematyce morskiej napisany przez Jana Puściana, człowieka przez 35 lat czynnie związanego z morzem. To czego doświadczył i co przeżył Jan Puścian w ciągu swej długoletniej służby na morzu opisuje właśnie w tych opowiadaniach. Opowiadania te nie są wszelako autobiografią autora ale swego rodzaju kalejdoskopem, wyrywkowym przedstawieniem ciekawych zdarzeń z tego całego okresu i dotyczą wydarzeń zewnętrznych względem autora, takich jakich był świadkiem. Tematyka marynistyczna przez wieki pociągała publiczność i czytelników i czyni to nadal z uwagi na specyfikę morza i życia na morzu. Ocean czy chociażby morze to wielki żywioł, nieokiełznany i panujący nad życiem i śmiercią człowieka wypływającego w heroiczny rejs choćby i na najlepszym statku. Z uwagi na to musi to budzić emocje i fascynację w ludzkich sercach. Tak, życie i praca na okręcie czy statku to znacząca próba charakteru dla człowieka, który nie tylko stawia czoła żywiołowi ale od którego działań i odpowiedzialności zależy życie pozostałych ludzi, członków załogi jednostki pływającej. Życie na morzu to także dzień powszedni ze zwykłymi sprawami, rutyną i ludzkimi słabościami. Z pływaniem, zwłaszcza w dalekie rejsy w żegludze trampowej to także odkrywanie odległych lądów i krain. Odkrywanie ludzi i ich jakże odmiennych kultur. Tego wszystkiego doświadczył autor niniejszego zbioru opowiadań i to właśnie w nich przedstawia i ukazuje. Warte czytania dla wszystkich ciekawych życia na morzu.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/opowiadania-morskie_p140

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/opowiadania-morskie_p140