Rysunek techniczny maszynowy

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
978-83-204-3381-4
technika
Bykovsky

Rosnące wciąż - wraz z rozwojem i postępem technicznym w przemyśle maszynowym - wymagania dotyczące dokumentacji technicznej powodują konieczność stosowania różnych rodzajów i odmian rysunków technicznych. Wyraźne są przy tym tendencje do ujednolicenia zasad i przepisów rysunku technicznego maszynowego, elektrycznego i architektoniczno-budowlanego, co znajduje odbicie w ciągłym uaktualnianiu...

Wyraźne są przy tym tendencje do ujednolicenia zasad i przepisów rysunku technicznego maszynowego, elektrycznego i architektoniczno-budowlanego, co znajduje odbicie w ciągłym uaktualnianiu tych przepisów i normalizowaniu ich w skali międzynarodowej.

Informacje z dziedziny rysunku technicznego podane w obecnym, dwudziestym czwartym już, wydaniu książki są dostosowane do przepisów rysunkowych, zawartych w Polskich Normach zgodnych z normami PN-EN i ISO.

Książka przeznaczona jest dla:
- studentów wyższych uczelni technicznych,
- uczniów szkół technicznych,
- personelu inżynieryjno-technicznego zakładów przemysłowych oraz biur konstrukcyjnych i projektowych.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: merlin.pl

szelag | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rysunek techniczny jest językiem porozumiewania się ludzi techniki. Ta książka, a raczej podręcznik bardzo dobrze tego języka uczy. Szkoda, że zbyt mało poświęca rysunkowi w elektrotechnice.

Krzysiek S | 2015-10-01

Podstawowa pozycja przy nauce rysunku technicznego, książka ma swoje lata jednak nadal jest wg mnie najlepszym podręcznikiem podstaw rysunku technicznego

karol9400 | 2013-10-05

Obowiązkowa pozycja do grafiki inżynierskiej na WIMIRze i zapewne innych wydziałach mechanicznych. Polecam zapoznać się z nią każdemu, kto zamierza podjąć podobne studia :)

Katarzyna | 2013-09-23

idealna dla studentów kierunków technicznych

Monika | 2013-08-07
Przeczytana: kwiecień 2012

Bardzo przydatna książka. Dobrze zapoznałam się z nią na studiach.