Pióro w wątłych dłoniach. O twórczości kobiet w dawnych wiekach t. I Początki (od Safony do Hroswity)

Wydawnictwo: DiG

Celem niniejszej książki jest przypomnienie kobiecej obecności we wczesnych okresach literatury. Wszelkie wyrażające się w piśmie formy niewieściej wypowiedzi, które zachowały bardziej lub mniej wyraźne piętno osobowości autorek. Poemat, opowiadanie, traktat, utwór hagiograficzny (żywot, opis cudów), kronika, pamiętnik, listy, przekład lub parafraza wcześniejszego utworu to tylko przykładowe gatunki literackie, z jakimi będziemy mieć do czynienia.

źródło opisu: wydawnictwo DiG, 2007

źródło okładki: wydawnictwo DiG