Hodder ocala świat

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
En som Hodder
Wiki

Tytułowy Hodder ma 9 lat i od śmierci mamy mieszka tylko z tatą. Noce spędza zwykle samotnie - w tym czasie jego tata objeżdża miasto rozwieszając plakaty. Podczas jednej z takich nocy do chłopca przylatuje wróżka i mówi mu, że został wybrany, by ocalić świat. Tak rozpoczyna się pełna humoru i wzruszeń niebanalna opowieść o tym, co jest najważniejsze w życiu, gdy się ma 9 albo 39 lat. Wydawnictwo M 2005

Cezary Gontkiewicz | 2013-02-22
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Dziewięcioletni Hodder jest wychowywany przez samotnego ojca, który nocami rozwiesza plakaty. Podczas jednej z takich nocy chłopca odwiedza błękitna wróżka, która mówi mu że jest wybrańcem i ma ocalić świat.

Zwykła książka, a jednocześnie magiczna. Bardzo przyjemnie się czyta.

Na jej podstawie w 2003 roku nakręcono film "Ktoś jak Hodder" - również polecam.