Myśl europejska w XVIII wieku od Monteskiusza do Lessinga

Tłumaczenie: Halina Suwała
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
La pensee europeenne au XVIIIeme siecle
filozofia i etyka
Cavalcanti

"Myśl europejska w XVIII wieku" jest książką historyczną, ale zarazem jest znakomicie napisaną książką o wielu sprawach, dla których idee i ludzie z tamtej epoki są tylko literackimi modelami, symbolami i pretekstami, jak bywają nimi bohaterowie każdej dobrej literatury. Jest książką o dziwnych losach idei, ich życiu i śmierci, klęskach i zwycięstwach; o dramatach ludzkich dążeń i o siłach, które w nich uczestniczą; o poszukiwaniu szczęścia; o miłości i nienawiści, tyle, że w stosunku do wielkich spraw ludzkich.W dziejach odnajduje to, co może być dla nas ważne, to znaczy współczesne.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy ( PIW ) 1972

źródło okładki: www.kroliczajama.pl

Ania | 2015-04-12

Z przeczytanego niewielkiego fragmentu tej pracy mogę spokojnie wywnioskować ,że jest to pozycja dla każdego. Niedokos ,że jest pisana miarę prosto to jeszcze podawane są przykłady - wydaje się - możliwe do zrozumienia dla wszystkich.

Sasha | 2016-01-23
Przeczytana: 22 maja 2013