Free Four. Tobias Tells the Story

Cykl: Niezgodna (tom 1.5)
Wydawnictwo: HarperCollins Publishers
Free Four. Tobias Tells the Story
angielski
DarkFantasy

#1 New York Times bestselling author Veronica Roth retells a pivotal Divergent scene (chapter 13) from Tobias's point of view. This thirteen-page scene reveals unknown facts and fascinating details about Four's character, his past, his own initiation, and his thoughts about new Dauntless initiate Tris Prior.

źródło opisu: http://www.barnesandnoble.com/w/free-four-veronica...(?)

źródło okładki: http://www.barnesandnoble.com/w/free-four-veronica...»

nadzieja1925 | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

„Trzynasty rozdział „Niezgodnej” widziany oczami Tobiasa.” – czyli urocze opowiadanko - 6 stron (przynajmniej u mnie - ebook), które przypomniało mi o trylogii i początkach znajomości Tris i Tobiasa. Nie będę się rozpisywać, bo zbytnio nie ma o czym. Krótkie, ale jednak cieszy! Polecam wszystkim fanom!

popiszsieplay | 2017-10-05
Przeczytana: 24 listopada 2016

Przeczytana w języku angielskim.
Trzynasty rozdział "Niezgodnej" oczami Tobiasa. Poznajemy scenę rzucania nożami z innej perspektywy. Ten fragment zmienił moje zdanie na temat całej serii i Cztery na lepsze.

"She doesn’t hold her breath. That’s good — one less bad habit to break. But she has a clumsy arm, awkward as a chicken leg."
"I didn’t know it was possible to conquer fear in your body before you did it in your mind."

książek: 2039
monishka90 | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Fajne opowiadanie, ale jak dla mnie za krótkie, a szkoda.

Efilli | 2013-08-31

Free Four Tobias tells the story to krótkie, bo zaledwie 13-stronicowe, opowiadanie, w którym to możemy dowiedzieć się, co czuł Cztery, rzucając w Tris nożami. Jest to opis owej sytuacji z jego perspektywy. Mimo, iż mam świadomość, że Free Four Tobias tells the story zostało napisane w celach komercyjnych, nie mogę powiedzieć, że zostało źle napisane. Trzynaście stron, a tak niesamowicie cieszy! Veronica Roth w tak niewielkim kawałku tekstu pokazuje nam, co Tobias myśli o Nieustraszonych, Altruistach, Niezgodnych, a przede wszystkim o Tris. Dzięki temu, znalezionemu przez przypadek (nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje!), opowiadaniu pokochałam Tobiasa jeszcze bardziej. Zachęcam Was do poszukania i przeczytania Free Four Tobias tells the story, bo warto.

[recenzja także tu: http://shadow-czyta.blogspot.com/2013/08/niezgodna-free-four-tobias-tells-story.html]

Firewarrior | 2013-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Króciutkie. Scena rzucania nożami opowiedziana z perspektywy Cztery. Niczego nowego się nie dowiadujemy, nic konkretnego to do opowieści nie wnosi. Typowy wyciągacz kasy (99 centów za 13 stron?) od zakochanych w Tobiasie dziewczyn. A myślałam, że skoro "FREE Four", to było to udostępniane przez Autorkę za darmo - jednak nie.
Niczego więcej nie dopiszę, bo... nie ma o czym. Co tu rozpisywać się o dziełku, które się łyknie w dziesięć minut.

Whoa | 2013-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 31 lipca 2013

Jest to pierwsza książka, którą przeczytałam i sama sobie przetłumaczyłam na język polski. Spodziewałam się większej ilości oposów tego co w danym momencie czuje Tobias. Liczyłam również na to, że dowiemy się jeszcze więcej o Cztery niż wiemy do tej pory. Jedyne czego się dowiedzieliśmy to, to jak bardzo uwielbia Tris i jak bardzo nienawidzi Erica. Czyli w sumie nic nowego.

Nie wiem dlaczego ta książka miałby być wydawana osobo a nie jako dodatek do którejś z części.

Sylwia Syroka | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 lipca 2014

Nawet nie wiem, czy potrafię ocenić tak krótką treść. Opowiadanie dodaje nam pewnego urozmaicenia książki, jednak nie umiem określić czy jeden rozdział z perspektywy Tobiasa to coś, czemu mogę wystawić gwiazdki.

Bardzo krótka scenka oczami Tobiasa a konkretniej scena w sali treningowej podczas rzucania nożami. Nuda bo nic nowego się zbytnio nie dowiadujemy także od biedy można przeczytać ale tak samo można to ominąć.

Crimelpoint | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Jest to książka, a właściwie jakaś krótka nowelka, pisana tylko ze względu na pieniądze. Pytam się: po co mi wiedza jak wyglądało jedno wydarzenie z punktu widzenia Cztery?!
Nic nowego nie wnosi do trylogii, a pisanie dodatkowo nowelki z tylko jednym rozdziałem- bez sensu. Autorka ewidentnie chce wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy z wykreowania tego świata.
Tak krótkiej książki nawet nie da się porządnie ocenić. Veronica Roth mogła dodać coś więcej.

Nanette | 2014-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 października 2014

Jestem trochę zawiedziona. Liczyłam na silne emocje targające Cztery podczas rzucania nożami. Przyspieszone tętno, drżące ręce, wątpliwości, czy na pewno trafi i nie zrobi jej krzywdy. Tymczasem Cztery zostaje przedstawiony jako prawdziwy doświadczony Nieustraszny, który nienawidzi Erica (co już wiemy) i który zauważa niepozorną Tris i powoli się w niej zakochuje. Może właśnie przez to uczucie liczyłam na większe emocje, a tu takie nic. Za krótko, za mało. Szkoda.