Nasiona kłamstwa. Czyli o łgarstwach przemysłu i rządów na temat żywności modyfikowanej genetycznie

Tłumaczenie: Jędrzej Ilukowicz
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza 3.49
Seeds of deception : exposing corporate and governement lies about the safety of genetically engineered
Żywność transgeniczna
mantra

Książka ujawnia, jak dokonywane przez przemysł manipulacje oraz zmowa rządów pozwalają na sprzedaż niebezpiecznej żywności zmodyfikowanej genetycznie (GMO). Autor obnaża fałszowanie badań, według których spożywanie GMO jest zdrowe, wskazuje na związane z tym zagrożenia oraz przedstawia mechanizmy politycznego nacisku, mające na celu promowanie pożywienia groźnego dla naszego zdrowia i...

Autor obnaża fałszowanie badań, według których spożywanie GMO jest zdrowe, wskazuje na związane z tym zagrożenia oraz przedstawia mechanizmy politycznego nacisku, mające na celu promowanie pożywienia groźnego dla naszego zdrowia i życia.

Każdy rozdział to kryminalna opowieść o sensacyjnym wątku

* Przekupywanie naukowców i ich zastraszanie. W tajemniczy znikające dowody. Fałszowanie i pomijanie danych.
* Urzędnicy państwowi pozbawieni uprawnień i zwalniani ze stanowisk za usiłowanie ujawnienia fałszerstw związanych z GMO.
* Szczury laboratoryjne chorujące na żołądek po zjedzeniu żywności GM, a 7 z 40 umiera w ciągu dwóch tygodni.
* Znany naukowiec traci pracę i grozi mu się sądem za chęć ujawnienia alarmujących danych.

Można tu przeczytać o prawdziwych raportach służbowych pracowników amerykańskiego Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), w których ostrzegają przed toksynami, alergiami i schorzeniami niesionymi przez żywność zawierającą GM. Raporty zostały zignorowane przez zwierzchników. Dowiecie się, że testy tej żywności są prowadzone w taki sposób, by uniknąć wyników niewygodnych dla jej producentów. Dowiecie się, dlaczego Agencja ukrywała przed Kongresem amerykańskim fakt, iż suplement genetycznie zmodyfikowany zabił niemalże sto osób i wywołał trwałe schorzenia u tysięcy konsumentów.

Spożywanie żywności genetycznie zmodyfikowanej to gra w rosyjska ruletkę. Dowiedz się, jak możesz jej uniknąć, by chronić siebie i rodzinę.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza 3.49, 2007

źródło okładki: http://merlin.pl/Nasiona-klamstwa-czyli-o-lgarstwa...»

| 2014-11-24
Na półkach: Przeczytane, (S) la unidad

Tę książkę należy czytać w zestawieniu z pseudo-naukową pozycją "GMO w świetle najnowszych badań" (wydaną pod patronatem lobbystów z Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha i uczelnię SGGW). Dlaczego? Ponieważ autor "Nasion kłamstwa" ukazuje mechanizmy manipulacji infomacją o szkodliwości GMO, a nasza rodzima publikacja jest znakomitą ilustracją jak można napisać podręcznik dla zwalczających ruchy anty-GMO podyktowany interesm wielkich koncernów.

Jest w niej część wyśmiewająca Jeffreya Smith'a przy pomocy argumentów... ad personam. No cóż, już Schopenhauer uczył w swej "Erystyce", że gdy nie masz nic mądrego do powiedzenia na temat, zaatakuj mówcę naśmiewając się np. z jego wyglądu, może ktoś to kupi.

Czytając książki w tym zestawieniu zaczyna się czuć powagę sytuacji, dodatkowo można zapoznać się z argumentami lobbystów i ich tub w mediach.

.:exile:.

Szymon Gurbisz | 2013-10-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadane

Książka może i nie jest wciągająca, ale z pewnością doskonale obrazuje problem GMO na rynku globalnym. Kążdy dla kogo liczy się jego zdrowie i życie bliskich powinien ją przeczytać.

JimmyConvay | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego świadomego obywatela i konsumenta, którego interesuje wpływ tego co spożywa na stan zdrowia jego oraz jego najbliższych, przyjaciół, znajomych etc. Jest to także ważne studium przypadku potencjalnego ujemnego wpływu GMO na przyszły stan środowiska przyrodniczego w którym na co dzień egzystuje każdy z nas. Warto zatem się zainteresować i sięgnąć po tę lekturę, by podnieść stan swojej wiedzy i świadomości.

Darek Jakubowski | 2017-10-02
Isabell | 2017-07-26