Fascynująca fizyka

Wydawnictwo: Bellona
fizyka
joly_fh

Anne Rooney przedstawia historię fizyki od starożytnych odkryć do dzisiejszych wynalazków. Ujawnia tajemnice rządzące wszechświatem i zabiera czytelnika w podróż od narodzin fizyki i astronomii do najnowszych osiągnięć techniki. Książka nie jest leksykonem, a jedynie wybiórczą i ciekawą opowieścią o wybranych elementach historii fizyki.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2013

źródło okładki: www.bellona.pl

To chyba jedna ze słabszych książek popularyzujących fizykę, jakie dotąd czytałam.
Autorka podaje w niej sylwetki niewielu naukowców (pomijając dużo nazwisk, o których też wypadałoby wspomnieć),a co najważniejsze pobieżnie traktuje zagadnienia. Z tylu osiągnięć i ciekawych tematów w obrębie szerokiej dziedziny wiedzy, jaką jest fizyka, wyjętych jest niewiele i opisanych w sposób powierzchowny. Taka naprawdę garstka,kropla wody w butelce pięciolitrowej. Przyrównałabym to do podręczników z gimnazjum. Poza tym bardziej sięga w przeszłość niż w przyszłość. Dotyka tego, co jest proste, a nie rzuca światła na to, co skomplikowane. Książka zatem dobra dla nastolatków, by rozbudzić w nich ciekawość i pasję.

Mateusz Kowalczyk | 2015-04-18
Przeczytana: 15 marca 2015

Nudne to, to nie jest, jednakże bardziej jako zbiór ciekawostek niż skarbnica fizycznej wiedzy.

JimmyConvay | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Dobra pozycja popularnonaukowa będąca klarownym wprowadzeniem dla początkujących adeptów i pasjonatów nauk ścisłych. Warto po nią sięgnąć.

Monika | 2016-09-08
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone