Słownik polszczyzny potocznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15665-7
missly

Słownik powstał z potrzeby opracowania i udokumentowania współczesnej polszczyzny potocznej, pomijanej lub traktowanej wybiórczo w istniejących publikacjach. Zgromadzony tu przebogaty materiał daje rzetelny i pełny obraz współczesnej polskiej leksyki potocznej. Słownik stanowi nieocenioną pomoc dla tłumaczy, copywriterów, autorów tekstów piosenek i dialogów filmowych, językoznawców oraz...

Słownik stanowi nieocenioną pomoc dla tłumaczy, copywriterów, autorów tekstów piosenek i dialogów filmowych, językoznawców oraz kulturoznawców, a także cudzoziemców. Rodzicom i nauczycielom pomoże zrozumieć młode pokolenie.

Słownik zawiera:
wyrazy nieobecne w wielu innych słownikach, np. becikowe, cefałka, debeściak, diwidik, wkręcać;
około 7 000 haseł - wyrazów, skrótów i związków frazeologicznych;
ponad 8 300 cytatów z różnorodnych źródeł mówionych i pisanych - codziennych rozmów, tekstów piosenek, dialogów filmowych, stron internetowych, reklam, kalendarzy książkowych, prasy i książek;
bogactwo synonimów z języka ogólnego i środowiskowego.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl