Okładka książki Od denara do złotego. Dzieje pieniądza w Polsce

Autor:
wydawnictwo
Carta Blanca
978-83-7705-206-8
historia, pieniądz, denar, złoty, album
albumy
typ
papier
elfijka
7,5 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Od denara do złotego. Dzieje pieniądza w Polsce prowadzi przez fascynujący świat jednego z najszlachetniejszych hobby – numizmatyki. Ten album prezentuje monety i banknoty polskie od denarów Bolesława Chrobrego i Mieszka II po czasy współczesne. Rozpoczynający przygodę z kolekcjonowaniem monet i banknotów znajdą tu przekrojowo zaprezentowane informacje o historii polskiego pieniądza. Doświadczeni kolekcjonerzy będą podziwiali te najrzadsze, najcenniejsze, często dzięki pomyłkom i defektom unikalne na rynku okazy.
• blisko 350 fotografii popularnych i rzadkich okazów monet m.in. denarów, dukatów, groszy, szelągów, talarów, złotego oraz biletów skarbowych i kasowych, banknotów
• historia powstania wraz z opisem najbardziej charakterystycznych elementów monet i banknotów
• osobowości polskiego mennictwa – najbardziej znani projektanci i „twarze” banknotów
• unikaty, które nie weszły do obiegu
• największe wpadki polskiego mennictwa oraz fałszerstwa z różnych epok

źródło opisu: http://www.cartablanca.pl/produkty/320/od-denara-d...(?)

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Piotr_k84 | 2013-02-10

Druga publikacja numizmatyczna Adama Dylewskiego. Książka napisana przystępnym językiem, dzięki czemu mogą sięgnąć po nią nie tylko znawcy tematu. Autor przyjął nieco inny klucz podziału pieniądza - nie ma okresy historyczne a na nominały.

Michal | 2014-03-13
Przeczytana: 30 czerwca 2014