Okładka książki Od denara do złotego. Dzieje pieniądza w Polsce

Autor:
wydawnictwo
Carta Blanca
978-83-7705-206-8
historia, pieniądz, denar, złoty, album
albumy
typ
papier
elfijka
7,5 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Od denara do złotego. Dzieje pieniądza w Polsce prowadzi przez fascynujący świat jednego z najszlachetniejszych hobby – numizmatyki. Ten album prezentuje monety i banknoty polskie od denarów Bolesława Chrobrego i Mieszka II po czasy współczesne. Rozpoczynający przygodę z kolekcjonowaniem monet i banknotów znajdą tu przekrojowo zaprezentowane informacje o historii polskiego pieniądza. Doświadczeni kolekcjonerzy będą podziwiali te najrzadsze, najcenniejsze, często dzięki pomyłkom i defektom unikalne na rynku okazy.
• blisko 350 fotografii popularnych i rzadkich okazów monet m.in. denarów, dukatów, groszy, szelągów, talarów, złotego oraz biletów skarbowych i kasowych, banknotów
• historia powstania wraz z opisem najbardziej charakterystycznych elementów monet i banknotów
• osobowości polskiego mennictwa – najbardziej znani projektanci i „twarze” banknotów
• unikaty, które nie weszły do obiegu
• największe wpadki polskiego mennictwa oraz fałszerstwa z różnych epok

źródło opisu: http://www.cartablanca.pl/produkty/320/od-denara-d...(?)

źródło okładki: http://www.cartablanca.pl/produkty/320/od-denara-d...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Piotr_k84 | 2013-02-10

Druga publikacja numizmatyczna Adama Dylewskiego. Książka napisana przystępnym językiem, dzięki czemu mogą sięgnąć po nią nie tylko znawcy tematu. Autor przyjął nieco inny klucz podziału pieniądza - nie ma okresy historyczne a na nominały.

Michal | 2014-03-13

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku