Program lekcji wychowawczych dla uczniów wyższych klas szkół podstawowych oraz uczniów liceów i techników

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Wychowawcy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Veda
godzina wychowawcza
mantra

Z wprowadzenia: "(...) Propozycje wszystkich zadań dla uczniów umieszczone w 10 blokach programowych mogą być wykorzystywane w dowolnej kolejności i nie wszystkie muszą być brane pod uwagę. (...) Większość zajęć jest pomyślana jako maksymalnie uaktywniająca uczniów (metody aktywizujące), a jednocześnie - dzięki szczegółowym instrukcjom - nie wymaga od wychowawców specjalnego wysiłku....

Z wprowadzenia:
"(...) Propozycje wszystkich zadań dla uczniów umieszczone w 10 blokach programowych mogą być wykorzystywane w dowolnej kolejności i nie wszystkie muszą być brane pod uwagę. (...) Większość zajęć jest pomyślana jako maksymalnie uaktywniająca uczniów (metody aktywizujące), a jednocześnie - dzięki szczegółowym instrukcjom - nie wymaga od wychowawców specjalnego wysiłku. Niezależnie od moich propozycji uważam, że na każdej godzinie wychowawczej powinien znaleźć się czas przeznaczony na wyjaśnianie nieporozumień z nauczycielami (chodzi o punkt widzenia ucznia), wzajemnych pretensji, zarzutów, a także na propozycje usprawniania pracy w szkole."

źródło opisu: Veda, 1993

źródło okładki: skan własny