Najnowsze artykuły
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant64
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać425
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać47
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Hanna Hamer
Źródło: www.impulsoficyna.com.pl
10
6,8/10
Hanna Hamer, psycholog praktyk, autorka i współautorka 20 książek. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Od 1994 roku właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej McEfekt. Jako ekspert współpracuje z mediami, Naczelną Izbą Lekarską, Fundacją MaMa.
6,8/10średnia ocena książek autora
77 przeczytało książki autora
122 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat
6,7 z 19 ocen
53 czytelników 4 opinie
2017
Rozwój umiejętności społecznych. Jak skuteczniej dyskutować i współpracować
Hanna Hamer
6,3 z 3 ocen
11 czytelników 0 opinii
2003
Klucz do efektywności nauczania. Poradnik dla nauczycieli
Hanna Hamer
8,0 z 1 ocen
2 czytelników 0 opinii
1994
Program lekcji wychowawczych dla uczniów wyższych klas szkół podstawowych oraz uczniów liceów i techników
Hanna Hamer
0,0 z ocen
2 czytelników 0 opinii
1993
Miesięcznik Fantastyka, nr 73 (10/1988)
Cykl: Fantastyka (tom 73)
7,3 z 3 ocen
11 czytelników 0 opinii
1988
Miesięcznik Fantastyka, nr 31 (4/1985)
Cykl: Fantastyka (tom 31)
7,0 z 6 ocen
15 czytelników 0 opinii
1985
Najnowsze opinie o książkach autora
Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat Zofia Milska-Wrzosińska
6,7
Porządkujemy ubrania w szafie, książki na półkach, dokumenty w pracy, ogródek koło domu” – tak zaczyna się książka, która niestety nie dorównuje swojej obiecującej prezentacji. Choć próbuje zmierzyć się z tematyką istotną i ważną, szybko zdaje się tracić grunt pod nogami. Autorka, Hanna Hamer, w swym dziele pt. „Warto porządkować życie, by nie przegapić tego, co ważne”, przedstawia czytelnikom powierzchowne i przewidywalne porady, które nie pozostawiają wrażenia głębszej refleksji ani wartościowej wiedzy.
Pierwszym problemem jest brak jednolitej linii przewodniej czy konkretnego planu na poruszane tematy. Książka zdaje się być niekonsekwentna, a momentami wręcz chaotyczna. Porady, choć starają się być praktyczne, często są zbyt ogólnikowe, co sprawia, że trudno jest je zastosować w życiu codziennym.
Autorka, Hanna Hamer, zaprasza do swojego świata teoretyczne figury terapeutów i specjalistów z różnych dziedzin psychologii, (w tym prof. Wieczorkowska ktorej jedynym dorobkiem naukowym jeseykladabie ststystyki …) jednak jej próby wykorzystania ich doświadczeń i wiedzy są raczej nieudane. Rozwodzenie się nad prostymi narzędziami autodiagnostyki nie przynosi czytelnikowi głębszej wartości ani satysfakcji z przyswojonej wiedzy.
Książka zawiódł również na polu języka – mimo że proponowane rozwiązania często są nudne i banalne, autorka starannie unika używania zrozumiałego i konkretnego języka. W rezultacie, czytelnik może czuć się zagubiony i przede wszystkim – znudzony.
Warto również zauważyć, że książka nie oferuje żadnych nowych perspektyw czy świeżego spojrzenia na poruszane tematy. Wszystko to, co autorka przedstawia, można znaleźć w innych, lepszych opracowaniach, które zdecydowanie lepiej poradzą sobie z udzieleniem wsparcia czytelnikom w trudnych sytuacjach życiowych.
Podsumowując, „Warto porządkować życie, by nie przegapić tego, co ważne” to niestety dzieło nieudane, które nie dorównuje oczekiwaniom. Zamiast stanowić wartościowe źródło wiedzy i wskazań, jak poukładać swoje życie, pozostawia czytelnika z poczuciem straty czasu.
Odsłony, czyli rozmowy z córką Hanna Hamer
7,3
Książka to już kolejna pozycja, w której spotkałam się z dialogiem, jako sposobem narracji. Rozmówczyniami są matka i córka, psycholog i kulturoznawca. Poradnik prowadzony jest w sposób naturalny tak, jakbyśmy sami mieli okazję przysłuchiwać się konwersacji.
Relacje najtrudniej jest nam nawiązać z najbliższymi, z czego autorki doskonale zdawały sobie sprawę. Nie wstydziły się mówić o rzeczach trudnych, ale i ważnych, takich, jak seks, czy śmierć. Nie są to tematy, które porusza się na co dzień w przeciętnej polskiej rodzinie.
Pozycja napisana jest w sposób prosty, podzielona na bardzo dużo rozdziałów, każdy dialog jest naturalny, niewymuszony. Bardzo mi się to podobało, cała książka jest skonstruowana, jak zwykła rozmowa. Bez zakłamania, fałszu, tylko sam dialog. Autorki nie bały się mówić o swoich uczuciach, wspomnieniach, utrapieniach.
Poradnik nie należy może do najłatwiejszych pod względem treści, jednak uważam, że przyda się każdemu z nas. Relacje międzyludzkie są bardzo ważne w naszym życiu i należy dążyć do tego, aby mimo wszystko je ulepszać i umacniać.
Uważam, że takie pozycje, jak ta powinny powstawać częściej, gdyż wiele ważnego wnoszą do naszego życia.
,,Odsłony, czyli rozmowy z córką” to wspaniała pozycja dla tych, którzy chcą polepszyć swoje stosunki z innymi ludźmi, czyli tak naprawdę dla każdego z nas!
Moja ocena : 8/10